Anna K. letos naposled v pražské Lucerně

MaM
7. 12. 2005 15:00
Praha - V Lucerna Music Baru dnes v 21:00 odstartuje letošní poslední pražský koncert Anny K.
Foto: Aktuálně.cz

Anna K. zazpívá své největší hity a téměř celou nejnovější desku Noc na zemi. Ta Anně K. přinesla nominaci na album roku. Na koncertě bude mít mimo jiné svou premiéru videoklip k singlu Nebe, který před časem získal Anděla jako píseň roku. Zajímavé je, že i přes úspěch hitu nebyl klip nikdy natočen.

Živě vystoupí bývalý kulturista Bob Divílek, představitel hlavní role ve zpěvaččině videoklipu k písni Cukr (režie Jakub Kohák). Kulturista v Lucerně předvede ve světě úspěšnou "Elastic show". Takzvaný muž bez kostí je pověstný svým "krabicovým" číslem, při kterém se dokáže poskládat do boxu o rozměrech 40 x 46 x 58 cm.

Celý koncert doprovodí videoprojekce, která bude vytvořena speciálně pro tento koncert. Do konce letošního roku bude koncertní šňůra pokračovat v Kolíně, Šumperku a Prostějově.

 

Právě se děje

před 33 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy