Amy Winehouse zpívá na internetu svou labutí píseň

Kultura ČTK Kultura, ČTK
14. 9. 2011 16:11
Její poslední nahrávkou je duet s Tonny Bennettem
Foto: Sony Music

Praha - Od středy si můžou fanoušci poslechnout poslední nahrávku Amy Winehouse. Videoklip Tonyho Bennetta Body and Soul, který zpěvák natočil se zpěvačkou ve studiu Abbey Road v Londýně, měl právě celosvětovou premiéru.

Singl bude nyní k dostání ve všech internetových obchodech. Výtěžek z jeho prodeje získá nadace Amy Winehouse Foundation, kterou založil otec zpěvačky a která má pomáhat lidem závislým na návykových látkách. 

Zpěvačka byla známá svými alkoholovými I drogovými excesy, jež takřka zničily její kariéru. Podle pitvy však v době smrti neměla v těle žádné ilegální substance.  Její otec nyní řekl, že se jeho dcera snažila se závislostí bojovat on jí v tom pomáhal i za cenu fyzických střetů s dealery a gangstery, kteří ji obklopovali a sváděli. Přesto prý už tři roky od drog abstinovala a jejím problémem byl hlavně alkohol.

Amy Winehouse
Amy Winehouse | Foto: Reuters

Nedávno zesnulá zpěvačka s pětaosmdesátiletou americkou legendou popu a jazzu nazpívala jeden z nejčastěji interpretovaných jazzových standardů Body and Soul. Nahrávka vznikla podle společnosti Sony Music v březnu, tedy zhruba čtyři měsíce před nečekanou a dosud nevyjasněnou smrtí zpěvačky, která zemřela 23. července a právě ve středu by se dožila 28 let.

"Nahrávání ve studiu jsme si opravdu užili a já vím, že Amy byla ten den se svým výkonem velmi spokojená. Myslím, že byla absolutně skvělá a že nahrávka zachycuje podstatu jejího mimořádného umění a nadání. Byla opravdu výjimečný talent," říká Bennett.

Nahrávání singlu zaznamenal oscarový kameraman Dion Beebe (Chicago, Memoirs Of A Geisha) a video bude součástí filmového dokumentu o práci Tonyho Bennetta.

Singl Body and Soul je jednou ze 17 skladeb nového alba Tonyho Bennetta s názvem Duets II, které vyjde 19. září u příležitosti jeho 85. narozenin. Dalšími hosty na albu jsou Lady Gaga, Michael Bublé, Queen Latifah, Carrie Underwood, Norah Jones, Mariah Carey, Willie Nelson i Andrea Bocelli.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 24 minutami

ČEZ i Eurohold nesouhlasí s rozhodnutím antimonopolního úřadu. Podávají žaloby

Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ Euroholdu. Úřad v odůvodnění k rozhodnutí uvedl, že smlouva za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) by vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

V čínské školce útočil muž žíravinou. Zranil 50 lidí, většinou dětí

Více než 50 lidí, převážně dětí, zranil muž, který ve školce na jihozápadě Číny zaútočil žíravou tekutinou. Dvě osoby jsou po zásahu hydroxidem sodným ve vážném stavu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

K útoku hydroxidem sodným, který leptá tkáně a je pro člověka velmi nebezpečný, došlo ve městě Kchaj-jüan v provincii Jün-nan. Podezřelým je 23letý muž jménem Kchung, který přelezl plot školky a pak napadl učitele a žáky. Policie podezřelého zatkla necelou hodinu po útoku. "Když byl dítě, jeho rodiče se rozvedli, a chybějící rodina zanechala stopy na jeho psychickém stavu," uvedly místní úřady. "To vše vyústilo v touhu pomstít se společnosti," dodaly úřady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy