Věřím, že nás slyší. Adele vzdala hold obětem teroristických útoků v Bruselu

Zpěvačka Adele zazpívala na koncertě v Londýně píseň obětem teroristických útoků v Bruselu. "Myslím si, že nás slyšeli," poděkovala svým fanouškům. Za mír na celém světě se rozhodla bojovat prostřednictvím své nadace i americká zpěvačka Miley Cyrus.
Adele | Video: YouTube

Britská zpěvačka Adele během svého koncertu v londýnské O2 aréně vzdala hold obětem teroristických útoků v Bruselu. Na jejich počest zazpívala Make You Feel My Love od Boba Dylana.

"Nepamatuji si, že bych se někdy předtím na svém koncertě dojala jako dnes. Bylo to doslova nádherné. Velmi vám děkuji za to, co jste udělali. Myslím si, že nás slyšeli," poděkovala svým fanouškům.

Reagovala tak na emotivní atmosféru, kterou lidé vytvořili rozsvícenými mobily a zapalovači.

@happyhippiefdn regram!!!!!!

A photo posted by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

Teroristický útok v Bruselu, při kterém zemřely desítky lidí (situaci sledujeme v online reportáži), vyvolal reakce po celém světě. Na počest obětí se v barvách bruselské vlajky rozsvítily desítky budov na celém světě. Emotivně reagovali i lidé na sociálních sítích a politování nad tímto činem vyjádřili kromě Adele i další muzikanti. 

Americká zpěvačka Miley Cyrus na svém Instagramu oznámila, že v budoucnu hodlá spojit činnost svojí nadace Happy Hippie Foundation s neziskovou organizací Seeds of Peace. Ta od roku 1993 organizuje pro mladé lidi žijící v krizových regionech každoroční tábory v Maine.  

"Nesmíme zapomenout na žádné oběti útoků, ke kterým došlo i v Turecku a na Pobřeží slonoviny," napsala Cyrus na Instagramu. 

Politování nad trestuhodným činem spolu s oznámením o zrušení plánovaného koncertu v Bruselu oznámila i americká heavymetalová skupina Baroness. "Doufáme, že vy všichni v Bruselu jste v bezpečí," uvedla kapela.

Útok na bruselské mezinárodní letiště a stanici metra Maelbeek si vyžádal 31 obětí a 260 zraněných. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

před 39 minutami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy