ABBA zahrála po 30 letech v původní sestavě, comeback ale vyloučila

Kultura Kultura
7. 6. 2016 7:23
Čtyři členové kapely ABBA si po 30 letech zazpívali opět na jednom pódiu. Stalo se tak ve švédském Stockholmu v neděli večer, píše web deníku The Guardian. Na soukromém večírku k oslavě 50. výročí prvního setkání tvůrčího dua Björn Ulvaeus a Benny Andersson se k nim připojily i Agnetha Fältskog a Anni-Frid Lyngstad. Společně si zazpívali hit z roku 1980 Me and I. „Bylo to naprosto úžasné a emotivní,“ svěřila se bezprostředně po improvizovaném koncertu Anni-Frid. Kapelu založili počátkem 70. let Ulvaeus a Andersson se svými tehdejšími partnerkami. Během následujícího desetiletí se z ní stal fenomén, prodala přes 380 milionů alb a singlů po celém světě. Rozpadla se v roce 1982.
ABBA
ABBA | Foto: Reuters

ABBA. #björnobenny #b&b50 #thankyouforthemusic

Fotka zveřejněná uživatelem Per Sundin (@perurban),

 

Právě se děje

před 24 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy