ABBA chystá novou show. Skupina ožije skrz virtuální stroj času

mad
28. 10. 2016 11:00
Skupina ABBA se pravděpodobně již dohromady nedá, ale představí se mladým divákům skrze virtuální realitu. Nový projekt zahrnující nejnovější technologie by měl mít premiéru v roce 2018.
Setkání skupiny po letech
Setkání skupiny po letech | Foto: Twitter

Není příliš pravděpodobné, že ABBA znovu veřejně vystoupí, ale našla způsob, jak se vrátit do záře reflektorů, píše deník The Guardian.

Čtyři měsíce poté, co skupina vystoupila na soukromém gala večeru ve Stockholmu, oznámila, že chystá novou show, která bude "virtuální a živým zážitkem".

Projekt vzniká se slavným producentem Spice Girls Simonem Fullerem a společností Universal Music Group. Lákají na "dechberoucí počin, který využije nejnovější digitální technologie a virtuální reality, které umožní nové generaci fanoušků vidět, slyšet a cítit skupinu způsobem dosud nepředstavitelným."

Benny Andersson z ABBY řekl: "Jsme inspirováni neomezenými možnostmi, které budoucnost skrývá, a jsme nadšeni, že můžeme být součástí vytváření něčeho nového a dramatického. Stroj času, který zachycuje esenci toho, kým jsme byli. A jsme."

Zpěvačka Frida Lyngstad dodala, že fanoušci všude po světě je žádají, aby se dali dohromady. "Doufám, že tento nový výtvor je nadchne tak jako mě."

Přesné detaily projektu budou oznámeny v roce 2017 a zahájení je plánováno na rok 2018.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Příští rok bude pro ochranu klimatu rozhodující, prohlásil generální tajemník OSN

Příštích 12 měsíců bude pro světové společenství rozhodující v boji proti klimatické krizi. Prohlásil to ve středu podle agentury DPA generální tajemník OSN António Guterres na madridské konferenci OSN o změnách klimatu (COP25). Je podle něj třeba uskutečnit to, co vědci označují za nezbytné.

"V roce 2020 musíme splnit, co vědci stanovili jako nezbytnost, nebo my a všechny následující generace zaplatíme nesnesitelnou cenu," varoval Guterres. Svět se podle něj bude oteplovat a stávat nebezpečným rychleji, než se kdy pokládalo za možné. Emise oxidu uhličitého budou muset od příštího roku začít klesat, pokud mají zůstat cíle pařížské klimatické dohody na dosah. "Potřebujeme větší ctižádost, více solidarity a více naléhavosti," vyzval Portugalec.

COP25 ve španělské metropoli zasedá od 2. prosince a skončí tento pátek. Tématem je boj s klimatickými změnami a detaily týkající se realizace pařížské klimatické dohody z roku 2015. Ta má za cíl udržet vzestup průměrné globální teploty co nejvíce pod dvěma stupni Celsia, pokud možno na 1,5 stupni v porovnání s teplotou v předindustriálním období. Zachování současných podmínek by ovšem podle vědců mohlo znamenat oteplení do konce tohoto století až o tři stupně Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy