Roger Waters zrušil koncerty v Polsku, zastupitelé ho chtěli označit za nežádoucí osobu

Zakládající člen britské kapely Pink Floyd Roger Waters zrušil plánované koncerty v Polsku. V zemi vyvolaly kritiku jeho názory ohledně ruské invaze na Ukrajinu. Waters má v rámci turné přijet také do Česka.

Podle manažera krakovské haly Tauron Arena, která je měla 21. a 22. dubna příštího roku hostit, se dva Watersovy koncerty neuskuteční. "Hudebníkův management z nich bez udání důvodu vycouval," uvedl manažer. Údaje o vystoupeních zmizely také z Watersova webu.

Devětasedmdesátiletý muzikant začátkem září napsal otevřený dopis manželce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, v němž obvinil "extrémní nacionalisty" na Ukrajině, že zemi přivedly "do této zničující války". Kritizoval také Západ za dodávky zbraní Ukrajině a vyslovil přesvědčení, že NATO vyprovokovalo Rusko.

Waters tak zastává podobné názory jako Kreml. Poláci však patří k největším evropským podporovatelům Ukrajiny. Příští týden chtělo krakovské zastupitelstvo hlasovat o tom, zda Waterse prohlásí za nežádoucí osobu.

V Česku vystoupí Roger Waters 24. května v pražské O2 areně, koncert pořádá agentura Live Nation. Vstupenky v cenách od 1990 až 3290 korun jsou stále v prodeji.

Zdroj: ČTK

Třetí největší hudební vydavatelství světa Warner Music povede Čech

Výkonným ředitelem americké nahrávací společnosti Warner Music Group se stane manažer Robert Kyncl, který pochází z Česka a donedávna byl obchodním šéfem YouTube. Firma to oznámila ve středu. Kyncl v jejím čele začátkem příštího roku vystřídá Stephena Coopera. Stane se také předsedou představenstva.

Podle Warner Music hrál Kyncl od roku 2010 ústřední roli ve strategii YouTube a významně se podílel na jeho růstu. "Je to nesmírně talentovaný manažer, který do Warner Music a hudebního průmyslu přinese dynamickou energii," říká současný výkonný ředitel Cooper. Ten vedl Warner Music od roku 2011.

Dvaapadesátiletý absolvent libereckého sportovního gymnázia Kyncl, který už 30 let žije v USA a podle Hospodářských novin je nejvlivnějším Čechem ve světovém byznysu, odchod z YouTube oznámil minulý měsíc. Předtím, do roku 2010, pracoval pro internetovou televizi Netflix.

Veřejně obchodovatelná společnost Warner Music, kterou vlastní firma Access Industries původem oděského miliardáře Lena Blavatnika, je třetím největším hudebním vydavatelstvím na světě za konkurenčními Universal Music a Sony Music. Mezi umělce spolupracující s Warner Music patří Ed Sheeran, Coldplay nebo Madonna.

Zdroj: ČTK

Zpěvák Justin Bieber přerušil turné, pražský koncert ale neruší

Kvůli únavě a zdravotním problémům kanadský popový zpěvák Justin Bieber přerušuje turné. Koncert v pražské O2 areně plánovaný na 12. března příštího roku však neruší, potvrdila ve středu pořadatelská společnost Bestsport. "Pořadatelé by s managementem Justina Biebera rádi uklidnili fanoušky a vzkazují, že koncert v pražské O2 areně zůstává v plánovaném kalendáři. Není důvod se domnívat, že by měl být zrušen," uvedla firma.

Osmadvacetiletý držitel dvou Grammy Bieber, který celosvětově prodal přes 150 milionů desek, bojuje s s neuropatickým onemocněním zvaným Ramsay-Huntův syndrom. V jeho důsledku mu částečně ochrnula tvář a právě kvůli němu nyní pozastavil turné.

"Odehrál jsem šest vystoupení, udělal jsem vše pro to, abych podal stoprocentní výkon, ale to úsilí se na mě okamžitě podepsalo. Po poslední show na festivalu Rock in Rio v Brazílii jsem si musel přiznat, že mě přemohlo vyčerpání," vysvětluje zpěvák. "Budu v pořádku, ale musím si odpočinout," dodává. Na pražský koncert lze stále koupit vstupenky v cenách od 2390 do 3190 korun.

Nemůžeme vybírat peníze na válku. Italové zrušili koncert Ukrajinci Žadanovi

Pořadatelé v italském Miláně zrušili koncert ukrajinského básníka a zpěváka Serhije Žadana a jeho kapely Sobaki, který se měl uskutečnit tento pátek 2. září. Informoval o tom deník Ukrajinska pravda. "Sorry, ale v naší zemi je ilegální uspořádat vystoupení a vybírat peníze na válku," napsali organizátoři z milánského Slaughter Clubu.

Žadan od začátku ruské invaze na Ukrajinu vybírá peníze pro charkovský dobrovolnický prapor Chartija, za které však nekupuje zbraně. Kromě toho shromažďuje a osobně rozváží humanitární pomoc do ohrožených čtvrtí ukrajinského města Charkov. Současné turné s kapelou Sobaki absolvuje právě na podporu Chartiji. Esemeskovou korespondenci s milánskými pořadateli zveřejnil na svém Facebooku. "Někteří Evropané si dál hrají na pacifismus a dvojí standardy a upřímně věří, že když Ukrajinci bojují za své životy a svou vlast, narušují tím jakési ideály míru a harmonie," komentoval to Žadan.

Osmačtyřicetiletý přední ukrajinský básník se svou kapelou Sobaki, jež míchá punk-rock a ska, tuto středu večer zahrál pro několik stovek převážně Ukrajinců v pražském klubu Rock Café. Žadan patří vedle o generaci starších Jurije Andruchovyče a Oksany Zabužko k nejvýznamnějším současným ukrajinským spisovatelům, v říjnu na Frankfurtském knižním veletrhu převezme prestižní Mírovou cenu německých knihkupců.

Zdroj: Ukrajinska pravda
Pokračovat