Hollywoodská série: Kdo další čelí obviněním z obtěžování? Nejnověji režisér Paul Haggis

Kultura ČTK Kultura, ČTK
6. 1. 2018 10:32
Na seznamu mužů obviněných ze sexuálního obtěžování se nově ocitl oscarový režisés a scenárista Paul Haggis.
Dirigent James Levine měl sexuálně obtěžovat chlapce.
Dirigent James Levine měl sexuálně obtěžovat chlapce. | Foto: Aktuálně.cz
Paul Haggis s Oscary pro Crash
Paul Haggis s Oscary pro Crash | Foto: Aktuálně.cz

Paul Haggis

Kanadský oscarový režisér, producent a scenárista Paul Haggis (64) čelí obvinění čtyř žen, které tvrdí, že je sexuálně obtěžoval a znásilnil. 

S obviněním nejdříve vystoupila jedna žena, následně se k ní přidaly tři další. Jedna z žen uvedla, že ji Haggis přinutil k orálnímu sexu a poté ji znásilnil. Další prohlásila, že ji sexuálně obtěžoval, ale nakonec se jí podařilo utéct. Proti prvnímu obvinění se Haggis ohradil protižalobou, k novým obviněním právník uvedl, že jeho klient tvrdí, že nikoho neznásilnil.

Haggis režíroval například film Crash, za nějž získal Oscara, jako scenárista pak pracoval na snímcích Clinta Eastwooda Million Dollar Baby (též získal Oscara) a Dopisy z Iwo Jimy.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Boeing vyplatí odškodné rodinám obětí dvou nehod stroje 737 MAX

Americký výrobce letecké techniky Boeing odškodní rodiny 346 lidí, kteří zahynuli při haváriích dvou letadel typu 737 MAX v Etiopii a Indonésii. Poškozeným vyplatí 144 500 dolarů (3,4 milionu korun), uvedla dnes společnost v prohlášení.

Padesátimilionový fond, který vznikl letos v červenci a z něhož chce Boeing pozůstalé vyplatit, začne okamžitě přijímat žádosti od pozůstalých. Částka bude uvolněna nezávisle na žalobách, kterým firma kvůli haváriím čelí. Odškodnění si rodiny mohou nárokovat do konce listopadu.

Letecká společnost také v červenci prohlásila, že hodlá vyhradit dalších 50 milionů dolarů (1,1 miliardy korun) na podporu vzdělávání a hospodářství v obou zemích, kde k nehodám došlo.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines spadl letos v březnu šest minut po startu z letiště zhruba 60 kilometrů od etiopské metropole Addis Abeba. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu už loni v říjnu, kdy se letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě zřítilo po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy