Hollywoodská série: Kdo další čelí obviněním z obtěžování? Nejnověji režisér Paul Haggis

Kultura ČTK Kultura, ČTK
6. 1. 2018 10:32
Na seznamu mužů obviněných ze sexuálního obtěžování se nově ocitl oscarový režisés a scenárista Paul Haggis.
Paul Haggis s Oscary pro Crash
Paul Haggis s Oscary pro Crash | Foto: Aktuálně.cz

Paul Haggis

Kanadský oscarový režisér, producent a scenárista Paul Haggis (64) čelí obvinění čtyř žen, které tvrdí, že je sexuálně obtěžoval a znásilnil. 

S obviněním nejdříve vystoupila jedna žena, následně se k ní přidaly tři další. Jedna z žen uvedla, že ji Haggis přinutil k orálnímu sexu a poté ji znásilnil. Další prohlásila, že ji sexuálně obtěžoval, ale nakonec se jí podařilo utéct. Proti prvnímu obvinění se Haggis ohradil protižalobou, k novým obviněním právník uvedl, že jeho klient tvrdí, že nikoho neznásilnil.

Haggis režíroval například film Crash, za nějž získal Oscara, jako scenárista pak pracoval na snímcích Clinta Eastwooda Million Dollar Baby (též získal Oscara) a Dopisy z Iwo Jimy.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy