Hlavní cenu v nové soutěži architektů získal dvojdům Petra Stolína v Liberci

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 11. 2016 23:02
Hlavní cenu v nové soutěži Česká cena za architekturu získal dům a ateliér Zen-Houses od libereckého architekta Petra Stolína. Z 63 nominovaných dnes mezinárodní porota vyhlásila ještě sedm finalistů. Za výjimečné počiny na poli architektury byli mimo jiné oceněni autoři Pražských stavebních předpisů. Podle poroty ale stojí za povšimnutí, že žádná z nejvýše hodnocených prací nebyla postavena v Praze. "Tato skutečnost vypovídá o širokém záběru architektonických aktivit napříč zemí a jejich vysoké kvalitě, ale zároveň se tak poodkrývá znepokojující rozvoj hlavního města, které se potýká s mnoha typickými urbanistickými problémy," uvedli porotci.
Hlavní cenu v nové soutěži Česká cena za architekturu získal 7. listopadu dům a ateliér Zen-Houses od libereckého architekta Petra Stolína.
Hlavní cenu v nové soutěži Česká cena za architekturu získal 7. listopadu dům a ateliér Zen-Houses od libereckého architekta Petra Stolína. | Foto: ČKA/Filip Šlapal
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy