Hlavní cenu v nové soutěži architektů získal dvojdům Petra Stolína v Liberci

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 11. 2016 23:02
Hlavní cenu v nové soutěži Česká cena za architekturu získal dům a ateliér Zen-Houses od libereckého architekta Petra Stolína. Z 63 nominovaných dnes mezinárodní porota vyhlásila ještě sedm finalistů. Za výjimečné počiny na poli architektury byli mimo jiné oceněni autoři Pražských stavebních předpisů. Podle poroty ale stojí za povšimnutí, že žádná z nejvýše hodnocených prací nebyla postavena v Praze. "Tato skutečnost vypovídá o širokém záběru architektonických aktivit napříč zemí a jejich vysoké kvalitě, ale zároveň se tak poodkrývá znepokojující rozvoj hlavního města, které se potýká s mnoha typickými urbanistickými problémy," uvedli porotci.
Hlavní cenu v nové soutěži Česká cena za architekturu získal 7. listopadu dům a ateliér Zen-Houses od libereckého architekta Petra Stolína.
Hlavní cenu v nové soutěži Česká cena za architekturu získal 7. listopadu dům a ateliér Zen-Houses od libereckého architekta Petra Stolína. | Foto: ČKA/Filip Šlapal
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy