Hillary for president, volá Taylorová

Reuters, AP, Hej
26. 1. 2007 10:30
Los Angeles - Hillary Clintonovou bude v prezidentské kampani podporovat veteránka Elizabeth Taylorová. Připojí se Hollywood?
Hillary Rodham Clintonová
Hillary Rodham Clintonová | Foto: Reuters

Taylorovou prý uchvátila Clintonové inteligence a schopnosti - a to tak, že jí podle čtvrtečního oznámení dá  na prezidentskou kampaň 2300 dolarů, zákonný limit finanční podpory; podle Reuters ovšem činí  částka 2100 dolarů.

"Přispěla jsem senátorce Hillary Clintonové na prezidentskou kampaň, protože je to osobitá a silná žena," říká Taylorová v textu vydaném jejím mluvčím Dickem Guttmanem.

Elizabeth Taylorová
Elizabeth Taylorová | Foto: Aktuálně.cz

"Líbí se mi, jak uvažuje. Je to inteligentní a schopná vůdkyně s roky zkušeností ve vládní sféře, diplomacii a politice," dodává čtyřiasedmdesátiletá herečka.

Oznámení přišlo uprostřed spekulací o tom, jestli Hollywood sevře v náručí Clintonovou stejně, jako to před lety udělal s jejím mužem, bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem.

Většina hollywoodských celebrit se ovšem ještě nerozhodla, koho bude v prezidentských volbách v roce 2008 podporovat.

Steven Spielberg, Jeffrey Katzenberg a David Geffen, zakladatelé studia Dreamworks, se prý chystají podpořit rivala demokratické senátorky Clintonové, senátora Baracka Obamu.

Steven Spielberg
Steven Spielberg | Foto: Aktuálně.cz

Jejich politický poradce říká, že Obamu podporuje jen Katzenberg; Spielberg se ještě nerozhodl.Podle senátorčina mluvčího Phila Singera ovšem bude finanční prostředky pro Clintonovou na jaře shánět právě Spielberg a další hollywoodské osobnosti.

Mnoho násobná manželak Elizabeth Taylorová, známá z filmů Kočka na rozpálené plechové střeše, Kdo se bojí Virginie Woolfové či Kleopatra se řadu let drží v ústraní. Podporuje jen boj proti AIDS. jedním z jejích mužů byl senátor John Warner.

 

Právě se děje

před 26 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy