Harrison Ford si poranil rameno při natáčení pátého filmu o Indiana Jonesovi

ČTK ČTK
23. 6. 2021 22:15
Americký herec Harrison Ford si poranil rameno při nácviku bojové scény pro páté pokračování filmové série o Indiana Jonesovi. Zranění hollywoodské hvězdy, které je 78 let, o několik týdnů pozdrží natáčení, informuje server BBC News. Snímek o akčním archeologovi vzniká ve Velké Británii.
Harrison Ford tento týden na premiéře filmu Volání divočiny.
Harrison Ford tento týden na premiéře filmu Volání divočiny. | Foto: Reuters

Pátý díl série by se měl v kinech objevit příští rok. Uzavře sérii. Zatím poslední čtvrtý díl vznikl roku 2008. Na přípravě novinky se vystřídalo několik scenáristů, v minulém roce natáčení pozdržela pandemie covidu-19.

Příběh o Indiana Jonesovi vzniká v Británii, v červnu filmaři natáčeli na hradě Bamburgh na břehu Severního moře, u historické železnice v hrabství Severní Yorkshire nebo u anglicko-skotských hranic.

Filmové studio Disney, jež snímek připravuje, neuvedlo, nakolik je Fordovo zranění vážné. Jen sdělilo, že upraví harmonogram natáčení.

Pro Forda to zdaleka není první zranění z natáčení ani mimo něj. Má za sebou několik zlomenin a zranění hlavy, další rány si přivodil i jako pilot. V roce 2017 omylem přistál se svým jednomotorovým letadlem na vzletové dráze na letišti v USA a těsně minul letadlo přepravující stovku pasažérů, doplňuje BBC.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy