Galerie Plato v hobbymarketu je otevřená. Díky prostoru, ve kterém nic není, teď může skoro všechno

Kultura Kultura
13. 4. 2018 7:00
Ostravská galerie Plato otevřela své nové působiště na místě bývalého hobbymarketu Bauhaus. Kromě vystavených děl od několika desítek současných autorů chce Ostravanům připravit široké kulturní zázemí - kavárnu, kino, prostor pro hudební vystoupení či knihovnu. "Tento velký prázdný prostor nám umožňuje svobodu. Nejsme zatížení například vzduchotechnikou nebo prašností, kvůli které bychom některá díla nemohli vystavit," říká ředitel Plata Marek Pokorný.
Ostravská galerie Plato se přesídlila do bývalého hobbymarketu. Nyní je tu galerie, bistro a knihovna. | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 3 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny, považuje je za nesmyslné

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny v obchodech. Zamítavý postoj ve čtvrtek potvrdili senátoři z klubu ODS i STAN. Kvóty označili za nesmyslné. Podle ODS by kvóty vedly k výraznému zdražení potravin a nahrávají do karet jen velkým potravinovým výrobcům. Kluby ODS a STAN jsou nejsilnějšími frakcemi v horní komoře, v níž má většinu opozice, která proti kvótám hlasovala už ve Sněmovně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy