FOTO Spojené ostrovy přistály v centru Prahy

Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Kultura Vojtěch Marek, Kultura
21. 6. 2014 12:35
Festival United Islands baví o víkendu tisíce fanoušků nejnovějších hudebních trendů na pražských ostrovech, zahradách i klubech. Podívejte se.

Fotogalerie - Hudební festival United Islands of Prague lákal od pátečního odpoledne tisíce návštěvníků na scény pod širým nebem v Kinského zahradě, na Střeleckém ostrově, Kampě, Žofíně a nově na Petříně a po desáté hodině i do osmi hudebních klubů, kde program pokračoval až do ranních hodin. 

Hned první večer festivalu upoutala zaplněnou Kinského zahradu zejména vycházející hvězda britského popu Ella Eyre. Londýnská rodačka s originálním účesem se nejprve prosadila díky spolupráci s elektronickým projektem Rudimental, v lednu tohoto roku ohlásila skladbou All About You očekávaný sólový debut. Svým živelným nasazením při zhruba hodinovém koncertním setu dokázala, že ji čeká velká budoucnost.

V Kinského zahradě, která je jedinou zpoplatněnou scénou, se odehrávají hlavní koncerty. Sobotní program na hlavní scéně nabídne zástupce tuzemské taneční scény Ohm Square nebo "elektrotango" kapely Bajofondo. Vedle dalších koncertů je nachystaný i doprovodný program pro děti a dospělé.

Na uskutečnění hlavního programu v Kinského zahradě se letos vybírala sbírka na crowdfundingovém portálu HitHit. Původní částka 1,6 milionu, byla nakonec díky návštěvníkům překonána. Vybralo se 1 735 216 korun, čímž se stala rekordní sbírkou českých crowdfundingových serverů.

Festival ve čtvrtek odstartoval tradiční Klubovou nocí, která ve dvanácti pražských klubech představila přes čtyři desítky objevů z tuzemské hudební scény. Na oficiální after party v klubu Meet Factory v sobotu o půlnoci vystoupí v rámci svého evropského turné All Bassed Covered DJ Shadow, ktrerý se brázdí přes nejrůznější žánrové škatulky - od hi hopu i trip hopu, funku, rocku, ambientu, jazzu až třeba k soulu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy