Obrazem: Je to umění, nebo není? Dámské polní toalety nebo shluk satelitů chtějí nutit k zamyšlení

Obrazem: Je to umění, nebo není? Dámské polní toalety nebo shluk satelitů chtějí nutit k zamyšlení
Trialog zřejmě proto, že jsou tu propojené tři osoby. Pro jistotu citujme z oficiální prezentace: "Interaktivní instalace Matěje Franka umožňuje vyzkoušet komplikovanost kolektivní komunikace." Každopádně se v nich dá fotit.
Nad pěším tunelem vedoucím skrze Vítkov na Žižkov se objevil povzbuzující nápis, autorem je umělec s pseudonymem Timo.
Dílo Samuela Šroma Mimésis najdete uprostřed dole. Jde o ty betonové panely. "Primárně stavební materiál se vymaňuje z technického a utilitárního kontextu a stává se samostatným estetickým prvkem. Instalace náznakem odděluje historickou činžovní zástavbu od rostoucího developerského projektu," tak zní oficiální popis.
Vyzdobená technická budova od umělce graffiti scény, který si říká Zeb One.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
7. 6. 2017 16:20
Na čtyři měsíce se pražský Karlín mění v jednu velkou galerii současného umění. V rámci prvního ročníku festivalu umění m3 čili m na třetí, v rámci nějž současní čeští umělci osadili ulice, stěny a parky svými díly. Například dámskou polní toaletou, shlukem satelitů nebo neonem v chodníku. Jak to v Karlíně teď vypadá, na to se můžete podívat v naší galerii.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy