Obrazem: Je to umění, nebo není? Dámské polní toalety nebo shluk satelitů chtějí nutit k zamyšlení

Obrazem: Je to umění, nebo není? Dámské polní toalety nebo shluk satelitů chtějí nutit k zamyšlení
Trialog zřejmě proto, že jsou tu propojené tři osoby. Pro jistotu citujme z oficiální prezentace: "Interaktivní instalace Matěje Franka umožňuje vyzkoušet komplikovanost kolektivní komunikace." Každopádně se v nich dá fotit.
Nad pěším tunelem vedoucím skrze Vítkov na Žižkov se objevil povzbuzující nápis, autorem je umělec s pseudonymem Timo.
Dílo Samuela Šroma Mimésis najdete uprostřed dole. Jde o ty betonové panely. "Primárně stavební materiál se vymaňuje z technického a utilitárního kontextu a stává se samostatným estetickým prvkem. Instalace náznakem odděluje historickou činžovní zástavbu od rostoucího developerského projektu," tak zní oficiální popis.
Vyzdobená technická budova od umělce graffiti scény, který si říká Zeb One.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
7. 6. 2017 16:20
Na čtyři měsíce se pražský Karlín mění v jednu velkou galerii současného umění. V rámci prvního ročníku festivalu umění m3 čili m na třetí, v rámci nějž současní čeští umělci osadili ulice, stěny a parky svými díly. Například dámskou polní toaletou, shlukem satelitů nebo neonem v chodníku. Jak to v Karlíně teď vypadá, na to se můžete podívat v naší galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy