Obrazem: Je to umění, nebo není? Dámské polní toalety nebo shluk satelitů chtějí nutit k zamyšlení

Obrazem: Je to umění, nebo není? Dámské polní toalety nebo shluk satelitů chtějí nutit k zamyšlení
Trialog zřejmě proto, že jsou tu propojené tři osoby. Pro jistotu citujme z oficiální prezentace: "Interaktivní instalace Matěje Franka umožňuje vyzkoušet komplikovanost kolektivní komunikace." Každopádně se v nich dá fotit.
Nad pěším tunelem vedoucím skrze Vítkov na Žižkov se objevil povzbuzující nápis, autorem je umělec s pseudonymem Timo.
Dílo Samuela Šroma Mimésis najdete uprostřed dole. Jde o ty betonové panely. "Primárně stavební materiál se vymaňuje z technického a utilitárního kontextu a stává se samostatným estetickým prvkem. Instalace náznakem odděluje historickou činžovní zástavbu od rostoucího developerského projektu," tak zní oficiální popis.
Vyzdobená technická budova od umělce graffiti scény, který si říká Zeb One.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
7. 6. 2017 16:20
Na čtyři měsíce se pražský Karlín mění v jednu velkou galerii současného umění. V rámci prvního ročníku festivalu umění m3 čili m na třetí, v rámci nějž současní čeští umělci osadili ulice, stěny a parky svými díly. Například dámskou polní toaletou, shlukem satelitů nebo neonem v chodníku. Jak to v Karlíně teď vypadá, na to se můžete podívat v naší galerii.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou 1:0 nad Randers

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Dánský celek, který si v úterý z Edenu odvezl bezbrankovou remízu, usiluje o první postup do základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Slavia touží po druhém účasti v hlavní fázi po sobě a celkově třetí v historii.

Trenér Midtjyllandu Brian Priske nasadil dnes sestavu: Hansen - Dyhr, Sviatchenko, James, Andersson (61. Cools) - Anderson, Onyeka (61. Madsen), Kraev - Sisto (82. Isaksen), Júnior Brumado (74. Vibe), Mabil (82. Evander).

před 11 minutami

Superhrubá mzda jen na dva roky

Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy jen na dva roky, řekl České televizi premiér Andrej Babiš. Pouze dvouletou platnost tohoto opatření prosazoval prezident Zeman.

Další zprávy