Obrazem: Je to umění, nebo není? Dámské polní toalety nebo shluk satelitů chtějí nutit k zamyšlení

Obrazem: Je to umění, nebo není? Dámské polní toalety nebo shluk satelitů chtějí nutit k zamyšlení
Trialog zřejmě proto, že jsou tu propojené tři osoby. Pro jistotu citujme z oficiální prezentace: "Interaktivní instalace Matěje Franka umožňuje vyzkoušet komplikovanost kolektivní komunikace." Každopádně se v nich dá fotit.
Nad pěším tunelem vedoucím skrze Vítkov na Žižkov se objevil povzbuzující nápis, autorem je umělec s pseudonymem Timo.
Dílo Samuela Šroma Mimésis najdete uprostřed dole. Jde o ty betonové panely. "Primárně stavební materiál se vymaňuje z technického a utilitárního kontextu a stává se samostatným estetickým prvkem. Instalace náznakem odděluje historickou činžovní zástavbu od rostoucího developerského projektu," tak zní oficiální popis.
Vyzdobená technická budova od umělce graffiti scény, který si říká Zeb One.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
7. 6. 2017 16:20
Na čtyři měsíce se pražský Karlín mění v jednu velkou galerii současného umění. V rámci prvního ročníku festivalu umění m3 čili m na třetí, v rámci nějž současní čeští umělci osadili ulice, stěny a parky svými díly. Například dámskou polní toaletou, shlukem satelitů nebo neonem v chodníku. Jak to v Karlíně teď vypadá, na to se můžete podívat v naší galerii.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Do roku 2027 by měla stoupnout spotřeba biopotravin na 4 procenta, navrhuje rezort zemědělství

Spotřeba biopotravin v ČR by měla do roku 2027 stoupnout na čtyři procenta celkové spotřeby potravin a nápojů. Plánuje to ministerstvo zemědělství v akčním plánu rozvoje ekologického zemědělství, který v pondělí projedná vláda. Podle posledního plánu se mělo tří procent dosáhnout již v roce 2016, což se však nepodařilo. Následně se mělo uvedené hodnoty podle plánu dosáhnout do roku 2020. Podle posledních údajů však činila spotřeba biopotravin předloni pouze 1,52 procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.

Podle výkonné manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové je plán jako celek kvalitní, bohužel cíle spotřeby biopotravin jsou málo ambiciózní. Svaz podle ní navrhoval do plánu šestiprocentní spotřebu biopotravin v roce 2027, ministerstvo ale podle ní nevzalo tuto připomínku v potaz. V posledních třech letech rostla spotřeba biopotravin o několik desítek procent ročně, pokud bude tento trend pokračovat, bylo by správných právě šest procent v roce 2027, uvedla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 46 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy