Foto: Bond i otec Indiana Jonese. Připomeňte si kariéru zesnulého Seana Conneryho

Foto: Bond i otec Indiana Jonese. Připomeňte si kariéru zesnulého Seana Conneryho
Sean Connery se narodil v rodině katolického továrního dělníka a protestantské uklízečky v Edinburghu a jeho život nezačínal v rychlých autech, za přítomnosti krásných žen ani vodky.
Ze školy odešel ve 13 letech bez jakékoli kvalifikace a začal s donáškou mléka, leštěním rakví a zednickou prací. Pak vstoupil do královského námořnictva, kde pobyl tři roky.
V roce 1962, kdy slavného agenta Jamese Bonda poprvé ztvárnil ve snímku Dr. No, za sebou měl desítku méně známých filmů i televizních pořadů. Tohle byl ale moment, který opravdu odstartoval jeho kariéru.
Když ho vybírali do jedné z prvních rolí, režisérova manželka usoudila, že "ženám se bude líbit". Tady už je v svém druhém bondovském snímku - Srdečné pozdravy z Ruska.
Foto: Associated Press
Magazín Magazín
31. 10. 2020 15:40
V anketách o nejlepšího představitele Jamese Bonda pravidelně vítězil, hrál ho celkem sedmkrát. Sean Connery se vryl pod kůži i jako otec postavy Harrisona Forda ve třetím dílu Indiana Jonese nebo rolemi v Robinu Hoodovi či Jménu růže. Připomeňte si jeho život a kariéru v galerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy