Pražský výběr se triumfálně vrátil s Hrabětem X i Soukupem

Pražský výběr se triumfálně vrátil s Hrabětem X i Soukupem
Pražský výběr hrál tak, jak slíbil, pěkně po řadě. Nejprve album Straka v hrsti, pak Výběr...
Bubeníci, které fanoušci milují. Hudebníci, kteří opustili Československo před Listopadem. Jiří Hrubeš (vlevo) do Velké Británie, Klaudius Kryšpín do Austrálie.
Zatímco v restauraci v aréně bylo stále těsněji...
...Michael Kocáb měl před začátkem koncertu napilno
Foto: Martin Straka
Martin Straka
10. 11. 2012 10:42

Turné Pražského výběru odstartovalo v totálně vyprodané pražské Tipsport Aréně. Kapela se představila v původní sestavě - Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Jiří Hrubeš a Klaudius Kryšpín. Po Praze se songů z desek Straka v hrsti a Výběr dočká i Ostrava, Brno a Pardubice.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy