Foto: Podívejte se, jak se Francie loučila s Aznavourem. Dorazili Macron i Sarkozy

Foto: Podívejte se, jak se Francie loučila s Aznavourem. Dorazili Macron i Sarkozy
Obřad se uskutečnil v pátek odpoledne. Nechyběla na něm Aznavourova manželka Ulla Thorsellová, dcera Katia a syn Mischa.
Smutečního obřadu se zúčastnil současný francouzský prezident Emmanuel Macron a arménský premiér Nikol Pašinjan. Aznavourovi rodiče byli původem Arméni, sám zpěvák se ke kořenům hrdě hlásil.
Přišli také bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy, jeho manželka Carla Bruniová a Sarkozyův nástupce François Hollande.
Ceremoniál si nenechala ujít ani představitelka francouzské krajní pravice Marine Le Penová.
Foto: Reuters
Martina Heroldová Martina Heroldová
Aktualizováno 6. 10. 2018 20:32
Francie se rozloučila se slavným zpěvákem Charlesem Aznavourem, který zemřel v pondělí ve věku 94 let. Za svou kariéru napsal přes tisíc písní a prodal přes sto milionů alb.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy