Foto: Podívejte se, jak se Francie loučila s Aznavourem. Dorazili Macron i Sarkozy

Foto: Podívejte se, jak se Francie loučila s Aznavourem. Dorazili Macron i Sarkozy
Obřad se uskutečnil v pátek odpoledne. Nechyběla na něm Aznavourova manželka Ulla Thorsellová, dcera Katia a syn Mischa.
Smutečního obřadu se zúčastnil současný francouzský prezident Emmanuel Macron a arménský premiér Nikol Pašinjan. Aznavourovi rodiče byli původem Arméni, sám zpěvák se ke kořenům hrdě hlásil.
Přišli také bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy, jeho manželka Carla Bruniová a Sarkozyův nástupce François Hollande.
Ceremoniál si nenechala ujít ani představitelka francouzské krajní pravice Marine Le Penová.
Foto: Reuters
Martina Heroldová Martina Heroldová
Aktualizováno 6. 10. 2018 20:32
Francie se rozloučila se slavným zpěvákem Charlesem Aznavourem, který zemřel v pondělí ve věku 94 let. Za svou kariéru napsal přes tisíc písní a prodal přes sto milionů alb.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy