Foto: Osmačtyřicetihodinový závod o film s bramborou a fénixem

Foto: Osmačtyřicetihodinový závod o film s bramborou a fénixem
Do letošního třetího ročníku se přihlásilo 70 týmů, což je více než dvojnásobek oproti loňskému roku.
V prostorách pražského klubu Bellushi´s panovala napjatá atmosféra.
Každý se s vnitřním pnutím vyrovnával po svém...
Na pódium vstupuje dvojice organizátorů a pro tuto chvíli i moderátorů Petra a Paul Ratnerovi...
Foto: 48 Hour Film Project
Kultura Kultura
7. 10. 2013 14:43

Pouhé dva dny dostali čeští účastníci soutěže 48 Hour Film Project, aby vyrobili čtyř až sedmiminutové filmy. Během 48 hodin musí napsat scénář, snímek natočit a sestříhat, přičemž každému týmu přidělí organizátoři žánr, postavu (futurista Jana Orákula), rekvizitu (brambora) a jednu větu z dialogu (Probuď v sobě Fénixe!), které se musejí ve výsledném díle objevit. Výsledky práce filmařů lze vidět 11. a 12. října v kině Lucerna, po projekci posledního z nich přijde na řadu předávání cen. Soutěž bude hodnotit porota v níž usedne i David Ondříček, loňský držitel prestižního Českého lva za režii filmu Ve stínu.

 

Právě se děje

před 57 minutami

ČEZ i Eurohold nesouhlasí s rozhodnutím antimonopolního úřadu. Podávají žaloby

Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ Euroholdu. Úřad v odůvodnění k rozhodnutí uvedl, že smlouva za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) by vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V čínské školce útočil muž žíravinou. Zranil 50 lidí, většinou dětí

Více než 50 lidí, převážně dětí, zranil muž, který ve školce na jihozápadě Číny zaútočil žíravou tekutinou. Dvě osoby jsou po zásahu hydroxidem sodným ve vážném stavu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

K útoku hydroxidem sodným, který leptá tkáně a je pro člověka velmi nebezpečný, došlo ve městě Kchaj-jüan v provincii Jün-nan. Podezřelým je 23letý muž jménem Kchung, který přelezl plot školky a pak napadl učitele a žáky. Policie podezřelého zatkla necelou hodinu po útoku. "Když byl dítě, jeho rodiče se rozvedli, a chybějící rodina zanechala stopy na jeho psychickém stavu," uvedly místní úřady. "To vše vyústilo v touhu pomstít se společnosti," dodaly úřady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy