Foto: Hvězdy českých filmů zamířily do Plzně na Finále

Foto: Hvězdy českých filmů zamířily do Plzně na Finále
Olga Sommerová se Zlatým ledňáčkem za dokument Věra 68.
Můj pes Killer režisérky Miry Fornay se stal vítězem 26. ročníku festivalu filmů Finále Plzeň v sekci čelovečerních filmů. Adam Mihál za roli v něm získal cenu za nejlepší herecký výkon. Cenu převzala maminka režisérky. Na snímku Tomáš Baldýnský za ČT, herečka Irena Bendová, Adam Mihál a Mária Fornay
Jiří Menzel přijel do Plzně se svou rodinou...
... aby za velkého zájmu Plzeňanů komentoval vernisáž snímků a plakátů svých filmů...
Foto: Miroslav Chaloupka
Kultura
28. 4. 2013 17:27

Plzeňský filmový festival Finále je největší bilanční a soutěžní přehlídkou českého filmu. V programu má všechny nové české celovečerní filmy a bohatý výběr z domácích dokumentů, ty nejzajímavější současné německé hrané i dokumentární snímky, pocty Ester Krumbachové, Pavlu Kohoutovi a Břetislavu Pojarovi, rarity Víta Klusáka a Filipa Remundy. I proto láká velké množství osobností českého filmu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy