FOTO Fanoušci komiksů si užívali geekovské Cannes v San Diegu

FOTO  Fanoušci komiksů si užívali geekovské Cannes v San Diegu
Ani tady nemůže být pochyb. Princezna Leia ze Star Wars.
Možná trochu složitější ukázka. Fanoušek převlečený za Ichiga Kurosakiho z japonského komiksu Bleach.
Zase poněkud jednodušší - volná inspirace Vetřelcem.
Úplně jasné - Rorschach z Watchmenů.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
22. 7. 2013 8:54

Comic Con v San Diegu je každý rok sešlostí, kde se setkávají fanoušci i profesionálové komiksů, ale i filmů, seriálů a her na jejich motivy. Famoušci samozřejmě využívají příležitosti, aby se pochlubili převleky za své nejkultovnější postavy. Poznáte všechny? Pokud ano, klidně se pochlubte na facebooku kulturní rubriky - Kultura Aktuálně.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: ČTK
Další zprávy