Obrazem: Troubení místo potlesku. V Praze se rozjel multižánrový festival pro auta

Obrazem: Troubení místo potlesku. V Praze se rozjel multižánrový festival pro auta
V Pražské tržnici v Holešovicích odstartoval netradiční festival. Za vstupenku dostanete přijímač, který připojíte do autorádia nebo zapůjčeného reproduktoru, dojedete na určené místo a můžete zůstat sedět. Kultura si vás najde.
Začal Art Parking, multižánrový festival, který divákům v automobilech umožní vychutnat si živou kulturu, jak to jenom karanténní opatření dovolí.
Festival se inspiroval v autokinech, jen zde kromě filmů mohou diváci zažít například takováto divadelně artistická vystoupení, koncerty a další show.
Úvodní vystoupení dvojice Bratři v tricku bylo vyprodané.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 4. 2020 11:44
V Pražské tržnici začal multižánrový festival Art Parking, který divákům v automobilech nabízí divadelní představení, koncerty a filmové projekce na principu drive-in. Návštěvníci tak zůstávají sedět ve svých autech. První představení komediálně-artistické dvojice Bratři v tricku bylo vyprodané. Vstupenky se prodávají na automobil.
 

Právě se děje

před 54 minutami

O situaci v dole Turów u českých hranic chceme detailněji informovat, řekl na jednání s protějškem Petříček

Česko by uvítalo detailnější informace o dalším vývoji v záležitosti prodloužení těžby v polském dolu Turów u českých hranic. Po jednání se svým polským protějškem Jackem Czaputowiczem to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Ministerstvo životního prostředí o dalším postupu kvůli prodloužení těžby rozhodne podle dřívějšího vyjádření ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) do konce června na základě právní analýzy.

Polský hnědouhelný důl Turów zásobuje uhlím hlavně sousední elektrárnu. Skupina PGE, která důl i elektrárnu vlastní, tam chce těžit do roku 2044. Koncese pro těžbu měla firmě teď v dubnu skončit, polské ministerstvo klimatu ji ale v březnu přes námitky sousedů o šest let prodloužilo. Polsko vydalo rozhodnutí o prodloužení i přes výslovný nesouhlas české vlády a výtky poslanců Evropského parlamentu.

"Já jsem pana ministra požádal o lepší komunikaci v této záležitosti. Česko by uvítalo více detailnější informace o dalším vývoji," poznamenal Petříček. Liberecký kraj chce, aby Česko podalo žalobu k evropskému soudu. K posouzení této možnosti dříve vyzval ministerstva životního prostředí a zahraničí také sněmovní výbor pro životní prostředí.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce v rámci pokrizové obnovy evropských ekonomik poskytnout členským zemím Evropské unie 750 miliard eur (přes 20 bilionů korun). Půl bilionu eur z částky, kterou si plánuje bezprecedentně vypůjčit na finančních trzích, budou přímé platby, zbylých 250 miliard úvěry. Komise chce za dluh ručit příštím sedmiletým rozpočtem, který navrhuje kromě dosavadních zdrojů naplnit příjmy v podobě nových ekologických či digitálních daní. ČTK to sdělily zdroje obeznámené s návrhem, který předsedkyně EK Ursula von der Leyenová odpoledne oficiálně představí Evropskému parlamentu.

ČTK s odkazem na zdroje současně informovala o tom, že objem rozpočtu Evropské unii na příštích sedm let bude podle návrhu EK 1,1 bilionu eur. Jako nové zdroje příjmů navrhuje emisní povolenky či uhlíkovou daň

Zdroj: ČTK
Další zprávy