FOTO: Cannes vrcholí. S Delonem, upíry a Venuší v kožichu

FOTO: Cannes vrcholí. S Delonem, upíry a Venuší v kožichu
Alain Delon před promítáním zrestaurované kopie snímku V plném slunci režiséra Reného Clémenta, v němž ztvárnil jednu ze svých prvních hlavních rolí.
Diváci tleskali vestoje.
Alain Delon ve společnosti ministryně kultury Aurelie Filippetti a starosty Paříže Bertranda Delanoe.
Fanoušci měli zájem o podpis legendy. Pamatují si ho zejména Delon ze sociálního dramatu Rocco a jeho bratři, do dějin filmu se zapsal i rolemi v historickém opusu Gepard či v kriminálním příběhu Dva muži ve městě.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
26. 5. 2013 10:31

Filmový festival v Cannes vyhlásí vítěze v neděli večer. Sobotní večer patřil Alainu Delonovi, kterému festival vzdal poctu za přínos kinematografii. V soutěžní sekci se promítal nejnovější snímek letos sedmdesátileté legendy světového filmu Romana Polanského Venuše v kožichu a upírská romance amerického nezávislého filmaře Jima Jarmusche.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy