Foto: Cannes 2012 zná vítěze. Jaký byl slavnostní ceremoniál?

Foto: Cannes 2012 zná vítěze. Jaký byl slavnostní ceremoniál?
Michael Haneke se Zlatou palmou za film Amour (Láska)
Michael Haneke s herci Emmanuelle Riva a Jean-Louisem Trintignantem
Michael Haneke se Zlatou palmou a svými herci z filmu Amour (Láska) - Emmanuelle Riva a Jeanem-Louisem Trintignantem
Michael Haneke
Foto: Reuters
Kultura Kultura
27. 5. 2012 21:45

Zlatou palmu na 65. filmovém festivalu v Cannes získal Michael Haneke za snímek Láska (Amour). Za nejlepší ženský herecký výkon porota udělila cenu Cosmině Strataové a Cristině Fluturové, které hrály ve filmu După Dealuri (Za kopci) rumunského režiséra Cristiana Mungiu. Cenu pro nejlepšího herce si odnesl Mads Mikkelsen, nejlepším režisérem se stal Carlos Reygadas, nejlepším scenáristou Cristian Mungiu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy