Temný rytíř povstal a sklízí neuvěřitelné ovace

Temný rytíř povstal a sklízí neuvěřitelné ovace
"Wow, v tuhle chvíli jsem ztratil řeč, ale řeknu, že Temný rytíř povstal byl vším, čím jsem chtěl, aby byl," prohlašuje kritik s twitterovou přezdívkou @IrishAvengerCBM. "Zrovna jsem se dodíval na projekci Temný rytíř povstal. Nemůžu se dočkat, až to uvidím znovu. A znovu," popsal svůj zážitek @TomMcAuliffe.
Ne všichni byli ovšem natolik potěšeni. Jeffrey Wells ze serveru Hollywood Elsewhere údajně zpovídal tři osoby, které film zhlédly a jedna z nich měla výhrady. Film podle jejího názoru: "není tak podmanivý. Je tam opravdu solidních 115 nebo 120 minut dramatu s akcí, ale Nolan natočil dost otylou věc, která běží dvě hodiny a čtyřicet minut."
Film má každopádně skvěle našlápnuto. Ačkoliv v něm bude zakončen příběh Bruce Waynea/Batmana, který byl v roce 2005 otevřen snímkem Batman začíná, režisér vidí potenciál pro spin-off, a to v postavě Catwoman/Kočičí ženy, kterou ve filmu hraje Anne Hathaway.
"Anne je neuvěřitelně přesná a pečlivá v psychologii postavy. Ona to skutečně vybudovala od základů, je to prostě radost sledovat její výkon. Věci, co dělá na těch podpatcích, se musejí brát vážně. Je to neuvěřitelná postava a jsme nadšeni, že ji vidíme a snad budou lidé chtít vidět víc," říká režisér Nola.
Foto: Warner Bros
Kultura Kultura
13. 7. 2012 23:13

Závěrečný díl nové batmanovské série režiséra Christophera Nolana Temný rytíř povstal dokázal mimořádně zapůsobit na účastníky tiskových projekcí. Podle očitých svědků sklidil film ze strany novinářů ovace ve stoje a jednotlivá vyjádření kritiků jsou až překvapivě pozitivní. Temný rytíř povstal bude mít v USA premiéru 20. července, v Česku o šest dní později.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy