Temný rytíř povstal a sklízí neuvěřitelné ovace

Temný rytíř povstal a sklízí neuvěřitelné ovace
"Wow, v tuhle chvíli jsem ztratil řeč, ale řeknu, že Temný rytíř povstal byl vším, čím jsem chtěl, aby byl," prohlašuje kritik s twitterovou přezdívkou @IrishAvengerCBM. "Zrovna jsem se dodíval na projekci Temný rytíř povstal. Nemůžu se dočkat, až to uvidím znovu. A znovu," popsal svůj zážitek @TomMcAuliffe.
Ne všichni byli ovšem natolik potěšeni. Jeffrey Wells ze serveru Hollywood Elsewhere údajně zpovídal tři osoby, které film zhlédly a jedna z nich měla výhrady. Film podle jejího názoru: "není tak podmanivý. Je tam opravdu solidních 115 nebo 120 minut dramatu s akcí, ale Nolan natočil dost otylou věc, která běží dvě hodiny a čtyřicet minut."
Film má každopádně skvěle našlápnuto. Ačkoliv v něm bude zakončen příběh Bruce Waynea/Batmana, který byl v roce 2005 otevřen snímkem Batman začíná, režisér vidí potenciál pro spin-off, a to v postavě Catwoman/Kočičí ženy, kterou ve filmu hraje Anne Hathaway.
"Anne je neuvěřitelně přesná a pečlivá v psychologii postavy. Ona to skutečně vybudovala od základů, je to prostě radost sledovat její výkon. Věci, co dělá na těch podpatcích, se musejí brát vážně. Je to neuvěřitelná postava a jsme nadšeni, že ji vidíme a snad budou lidé chtít vidět víc," říká režisér Nola.
Foto: Warner Bros
Kultura Kultura
13. 7. 2012 23:13

Závěrečný díl nové batmanovské série režiséra Christophera Nolana Temný rytíř povstal dokázal mimořádně zapůsobit na účastníky tiskových projekcí. Podle očitých svědků sklidil film ze strany novinářů ovace ve stoje a jednotlivá vyjádření kritiků jsou až překvapivě pozitivní. Temný rytíř povstal bude mít v USA premiéru 20. července, v Česku o šest dní později.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy