Fincher se vrací k vraždícím maniakům

Reuters, Hej
12. 1. 2006 17:30
Los Angeles - David Fincher ( Sedm, Klub rváčů ) chystá Zodiac a Torso , další dva filmy o sériových vrazích.

Fincher právě natáčí film Zodiac (Zvěrokruh), který vypráví o sériovém vrahovi, který terorizoval San Francisco v 60. a 70. letech. Ve snímku hrají Robert Downey Jr a Jake Gyllenhaal, Gary Oldman a Mark Ruffalo. Film by měl mít premiéru v amerických kinech na podzim.

Pak se chystá na Torso, thriller podle komiksu z 90. let. Vypráví o skutečné, méně známé epizodě ze života zaměstnance ministerstva financí Eliota Nesse, který pomohl dostat za mříže Al Capona. Ve 30. letech se z Chicaga přestěhoval do Clevelandu, aby se tam stal bezpečnostním důstojníkem. V místní řece se začnou objevovat lidská těla a Ness dostává zprávy, zesměšňující jeho neschopnost chytit pachatele. Přes nedostatek zkušeností s policejní prací však shromáždí tým bývalých policistů, který má masového vraha dopadnout.

Davida Finchera proslavily zejména filmy Sedm a Klub rváčů, natočil i třetí pokračování Vetřelce. K režii se vrátil po tříleté přestávce od snímku Úkryt. Z finančních důvodů odložil natáčení romantického filmu Benjamin Button, a veškeré síly tak může napřít do žánru, za nějž je svými fanoušky oceňován nejvíc.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy