FOTO Zlatého lva na festivalu v Benátkách poprvé získal dokument

FOTO  Zlatého lva na festivalu v Benátkách poprvé získal dokument
Režisér Gianfranco Rosi s předsedou poroty, svým slavným režisérským krajanem Bernardem Bertoluccim.
Gianfranco Rosi se objímá se svou dcerou.
Alexandros Avranas získal Stříbrného lva pro nejlepšího režiséra za snímek Miss Violence, který je znepokojivým pohledem na sexuální násilí a zneužití spáchané prarodičem.
Themis Panou získal Volpiho pohár pro nejlepšího herce ve snímku Miss Violence.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
7. 9. 2013 21:22

Sedmdesátý filmový festival v Benátkách zahájil film Alfonsa Cuaróna Gravitace. Ředitel festivalu Alberto Barbera slíbil, že letošní ročník má za cíl především bavit. Nakonec poprvé porota vyhlásila vítězem dokumentární film - Sacro Gra režiséra Gianfranca Rosiho.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

před 3 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy