Kritici dali pět prestižních cen Ondříčkovu filmu Ve stínu

Kritici dali pět prestižních cen Ondříčkovu filmu Ve stínu
Anna Geislerová večerem provázela a zároveň byla nominovaná v kategorii hereček v hlavní roli
Láska v hrobě se stala nejlepším dokumentem. Cenu si užívají producentka Krasimira Velitchková a režisér David Vondráček
Nejlepší scénář k českému filmu napsal minulý rok režisér Bohdan Sláma ke svému snímku Čtyři slunce. Cenu mu předala režisérka Alice Nellis.
Nejlepšímu kameramanovi Adamovi Sokorovi (Ve stínu) předala cenu Ivana Chýlková.
Foto: Ceny české filmové kritiky
Kultura Kultura
27. 1. 2013 8:14

Ceny české filmové kritiky za rok 2012 mají jednoznačného vítěze. Stal se jím v pěti kategoriích film Davida Ondříčka Ve stínu. Vyhlášením, které se uskutečnilo v pražském Divadle Archa, provázela Anna Gaeislerová.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Brazílie zahájila Copu América výhrou 3:0 nad Venezuelou

Fotbalisté Brazílie zahájili mistrovství Jižní Ameriky vítězstvím 3:0 na Venezuelou, která těsně před startem turnaje přišla kvůli pozitivním testům na koronavirus o osm hráčů. Na všech třech gólech vítězů se podílel kanonýr Paris Saint Germain Neymar, jenž sám skóroval jednou z pokutového kopu. Ve druhém utkání úvodního dne šampionátu, jehož pořádání v Brazílii v době pandemie koronaviru vzbudilo rozporuplné reakce, vyhrála Kolumbie 1:0 nad Ekvádorem.

Skóre na prázdném stadionu v metropoli Brasília otevřel v prvním poločase po Neymarově rohovém kopu Marquinhos. Útočník PSG pak ve druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0 a v historické tabulce se přiblížil na deset gólů rekordnímu zápisu Pelého, jenž v oficiálních zápasech nastřílel za reprezentaci 77 branek. Třetí trefu přidal v závěru po Neymarově přihrávce Gabriel Barbosa.

Druhá pětičlenná skupina, v níž je hlavním favoritem Argentina, rozehraje turnaj dnes. Do čtvrtfinále Copy América postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale v Brazílii:

Skupina B:

Brazílie - Venezuela 3:0 (1:0)

Branky: 23. Marquinhos, 64. Neymar z pen., 89. Barbosa.

Kolumbie - Ekvádor 1:0 (1:0)

Branka: 42. Cardona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy