Obrazem: Hollywoodské hvězdy, uprchlíci i česká stopa. Festival Berlinale končí

Režisér Gianfranco Rosi.
Režiséři Lav Diaz a Gianfranco Rosi.
Herečka Trine Dyrholm získala Stříbrného medvěda za nejlepší ženský herecký výkon.
Režisér Gianfranco Rosi  převzal sošku Zlatého medvěda za nejlepší film.
Režisér Danis Tanovic pózuje se Stříbrným medvědem.
Foto: Reuters
Reuters Zuzana Mocková Reuters, Zuzana Mocková
20. 2. 2016 20:40
Šestašedesátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Berlinale zná své vítěze. Hlavní cenu - Zlatého medvěda - získal italský snímek Fuocoammare (Požár na moři), který se zabývá uprchlickou tematikou. Dvě ceny posbíral tuniský snímek Inhebbek Hedi, který má Stříbrného medvěda pro nejlepšího herce a cenu za nejlepší filmový debut. V soutěži o nejlepší prvotinu porazil český snímek Já, Olga Hepnarová. České filmy ostatně zanechaly v Berlíně výraznou stopu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Zemědělci protestují proti změnám v dotacích. Zapálili slámu a vládu vyzývají k jednání

Zemědělci s traktory a další technikou se ve čtvrtek před polednem sjeli na happening nedaleko Jesenice u Prahy. Na protest proti změnám dotací tu zapálili slámu a vyzvali vládu k jednání. Kolem místa události projelo třicet troubících traktorů. Akce se koná poblíž Pražského okruhu na silnici mezi Vestcem a Hodkovicemi a je součástí protestů pořádaných i na dalších místech Česka.

K akci zemědělce vyzvaly Agrární komora a Zemědělský svaz. Změny v dotační politice podle nich nespravedlivě zvýhodňují malé zemědělce. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) ve středu uvedl, že nikomu neupírá právo demonstrovat, odmítá však ustupovat nátlaku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy