Nominacím na Oscary vévodí Zmrtvýchvstání s DiCapriem. Šanci má i Sylvestr Stallone

Kultura ČTK Kultura, ČTK
Aktualizováno 14. 1. 2016 14:47
V Los Angeles se byly vyhlášeny nominace na Oscary, ceny americké Akademie filmového umění a věd. Mezi největší favority patří Zmrtvýchvstání s DiCapriem v hlavní roli. Ceny v podobě známé sošky budou předány 28. února.
Foto: The 20th Century Fox

Los Angeles – Nejvíce nominací na letošní Oscary získaly filmy Revenant Zmrtvýchvstání (12), Šílený Max: Zběsilá cesta (10) a Marťan (7). Překvapením letošních nominací je absence dramatu Carol v kategorii Nejlepší film a nominace Toma Hardyho za roli ve filmu Revenant Zmrtvýchvstání.

Přehledně: DiCaprio, Stallone i Šílený Max. Kdo má letos šanci získat Oscara. >>

 

Právě se děje

před 39 minutami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy