Nominacím na Oscary vévodí Zmrtvýchvstání s DiCapriem. Šanci má i Sylvestr Stallone

Kultura ČTK Kultura, ČTK
Aktualizováno 14. 1. 2016 14:47
V Los Angeles se byly vyhlášeny nominace na Oscary, ceny americké Akademie filmového umění a věd. Mezi největší favority patří Zmrtvýchvstání s DiCapriem v hlavní roli. Ceny v podobě známé sošky budou předány 28. února.
Foto: The 20th Century Fox

Los Angeles – Nejvíce nominací na letošní Oscary získaly filmy Revenant Zmrtvýchvstání (12), Šílený Max: Zběsilá cesta (10) a Marťan (7). Překvapením letošních nominací je absence dramatu Carol v kategorii Nejlepší film a nominace Toma Hardyho za roli ve filmu Revenant Zmrtvýchvstání.

Přehledně: DiCaprio, Stallone i Šílený Max. Kdo má letos šanci získat Oscara. >>

 

Právě se děje

před 34 minutami

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy