reklama
 
 

Živě z Varů: Udělal bych to samé co Kubiš. Následky byly ale nesmírné, řekl Jamie Dornan

Aktualizováno 4. 7. 2016 23:15
reklama
Karlovarský filmový festival v pondělí nabídne premiéru nového filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a ocení francouzského herce Jeana Rena, který večer osobně uvede svůj nejslavnější film, thriller Luca Bessona Leon. Dění na 51. ročníku mezinárodního filmového festivalu sledujeme v online reportáži.

Živě z Varů: Udělal bych to samé co Kubiš. Následky byly ale nesmírné, řekl Jamie Dornan

reklama
23:20
 

A to je pro dnešek z Karlových Varů všechno. Dobrou noc. 

23:14
Twitter

Jean Reno právě přebral od Jiřího Bartošky Cenu prezidenta festivalu. 

23:07
Twitter

Jean Reno je už ve Velké sálu hotelu Thermal, s Markem Ebenem natáčí pořad Na plovárně přímo před publikem, kterému za chvíli osobně představí svůj nejslavnější film Leon. 

22:05

Moje postava je absurdní a zrůdná, ale na druhé straně i tragikomická. Snažila jsem se ji udržet na hranici, kde je ten vtip nebezpečný,“ řekla slovenská herečka Zuzana Mauréry, která hraje v Hřebejkově Učitelce hlavní roli.

Do běžné distribuce se film dostane už 21. července.  

21:38
Twitter

Všechno a všichni se už chystají na večerní ceremonii s francouzským elegánem Jeanem Renem. Nejdřív pozdraví diváky na červeném koberci, pak převezme ve Velkém sálu hotelu Thermal cenu od Jiřího Bartošky a následně uvede film Leon.

21:07
Twitter

Tento způsob festivalového stravování se zdá některým poněkud předražený.

20:41
Instagram

Ve Velkém sále hotelu Thermal probíhá světová premiéra nového filmu Jana Hřebejka. Recenzi normalizačního dramatu Učitelka, ke kterému napsal scénář Petr Jarchovský, očekávejte na Aktuálně.cz hned ráno!

Učitelka by Jan Hřebejk - world premiere now. #ucitelka #janhrebejk #film #filmpremiere #kviff

Fotka zveřejněná uživatelem @emmasmetana_music,

19:52
Film

Byli jsme pod velkým tlakem,“ řekl k natáčení filmu Anthropoid herec Jamie Dornan. „Chtěli jsem odvyprávět příběh tak, jak bylo třeba. Abychom uctili památku všech zúčastněných.“

Herec se ve festivalovém rozhovoru přiznal, že příběh československých parašutistů, kteří spáchají atentát na zastupujícího říšského protektora, neznal. „Ale udělal bych to samé,“ odpověděl na otázku, jak by se zachoval, kdyby byl v jejich kůži.

Podívejte se na celý rozhovor:

 

Jamie Dornan - rozhovor ve Varech | Video: YouTube
18:54
Celebrity

Za kulturou do Varů vyrazil i Václav Klaus, před hotelem Pupp ho přivítal prezident festivalu Jiří Bartoška. 

Ředitel festivalu Jiří Bartoška s bývalým prezidentem České republiky Václavem Klausem Jiří Bartoška s bývalým prezidentem České republiky Václavem Klausem. | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
18:36

Co poradil Jean Reno začínajícím hercům? Hlavně nemyslet na okamžitou slávu.

„Tohle je povolání na celý život a vy musíte být vždy přítomen a dobře naladěn, ať už pracujete s kýmkoliv, třeba i s idioty.“

18:02
Celebrity

Krásné ženy, milí lidé a vynikající jídlo - tak charakterizoval Českou republiku francouzský herec Jean Reno, který tu bude natáčet už potřetí.

Zatímco o starších projektech se rozhovořil rád, na informace o tom nejnovějším byl skoupý. "Nemohu nic říci. Půjde o čínský film (Dobrodruzi), který se bude točit i v Praze. Je to velká produkce s čínskými hvězdami," řekl Reno, který se do České republiky vrátil rád. "Minulé léto při natáčení Návštěvníků 3 jsem byl v Praze dva měsíce velmi šťasten," uvedl herec se španělskými kořeny, který žije v New Yorku.

Setkání s režisérem Bessonem označil za osudové. Když v akčním příběhu Leon, kde ztvárnil nájemného vraha, spolupracoval s Natalií Portmanovou, bylo jí jedenáct let. "Velice rychle pochopila, že jde o práci, ne o hru. Natáčení jsme si užili, mám jen pozitivní vzpomínky," dodal.

Jean Reno Jean Reno | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
17:27
Twitter

Filmový festival už dávno nepřitahuje jen módní blogery a cinefily. Cestu do Karlových Varů si letos našli i YouTubeři. Na kolonádě tak můžete potkat například Martina Rotu nebo Teri Blitzen, kteří podle reakcí lidí na Twitteru vyvolávají ještě větší zájem než herci.

17:20

Karlovy Vary nejsou jen filmové hvězdy a slavnostní premiéry. Podívejte se, jak festivalovou každodennost zachytil fotograf Lukáš Bíba.

15:43
 

Komorní drama Učitelka vzniklo ve slovensko-české produkci a natáčelo se i obsazovalo na Slovensku. S dabingem do češtiny režisér Hřebejk nepočítá. Řekl to dnes novinářům.

"Myslíme si, že by to filmu ublížilo. Jsou v tom za námi i producenti," uvedl Hřebejk. "Myslím, že i když je to hodně konverzační film, tak ten jazyk není na překážku," míní režisér.

"My jsme to začínali točit jako slovensko-český televizní film a doufali jsme, že to budeme moci promítnout alespoň na Slovensku v kinech, takže to, že to 21. července budeme moci promítat i v Česku je pro nás bonus," dodal Hřebejk.

14:25
 

Jean a Jiří.

Herec Jean Reno s prezidentem festivalu Jiří Bartoška Herec Jean Reno s prezidentem festivalu Jiří Bartoška | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
14:00

Úderem 14. hodiny začala poslední projekce historického dramatu Anthropoid. 

"Zcela vyprodanou projekci doprovázel obrovský zájem diváků, kteří už několik hodin stáli ve frontě a čekali na vpuštění na neobsazená místa. V kině ale není jediné volné místo, sedí se i na kobercích," píše přímo z Velkého sálu hotelu Thermal Marie Dostálová. 

Film přišli uvést režisér Sean Ellis a herečka Aňa Geislerová.

Anthropoid Fronta na poslední projekci filmu Anthropoid. | Foto: Marie Dostálová
13:53

Populární herec a legenda francouzské kinematografie Jean Reno přijel do Karlových Varů.

Před Grandhotelem Pupp ho přivítal Jiří Bartoška, který mu před půlnocí předá Cenu prezidenta festivalu.

Ve Velkém sále Thermalu pak bude uveden snímek Luka Bessona Leon. Reno v něm ztvárnil mlčenlivého zabijáka, v této titulní roli se báječně doplňoval s mladičkou Natalií Portmanovou. Snímek vznikl v roce 1994

Jean Reno Jean Reno rozdává autogramy před hotelem Pupp | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
13:23

Kdo, co, kdy a kde. Praktický průvodce festivalem, aneb podívejte se, na co dnes ve Varech vyrazit a co neminout: 

12:38
Twitter

Hřebejkova Učitelka, která ve Varech soutěží v hlavní sekci, je taková "hřebejkovina", shoduje se festivalové publikum. 

12:27
Film

Ve scenáristické soutěži Filmové nadace Barrandov Studia, skupiny RWE a České televize zabodovala tři historická dramata.

Vítězem byl na dnešním setkání v rámci karlovarského festivalu vyhlášen Marek Epstein za projekt Tatar. Druhé místo obsadila Kristina Dufková (Dobrá hodina), za ní skončil Kristián Suda (Kryštof). Od zástupců nadace převzali šeky na 300 tisíc, 250 tisíc a 200 tisíc korun.

Do soutěže bylo přihlášeno 109 scénářů.

autoři: Marek Pros, ČTK, Kultura | 4. 7. 2016 9:00

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama