Zemřel producent Shaw, který "exportoval" bojová umění

ČTK ČTK
7. 1. 2014 6:45
I díky Shawovi se z Hongkongu stal "Hollywood východu", produkoval také klasiku Blade Runner.
Foto: Aktuálně.cz

Hongkong - Ve 106 letech v úterý zemřel hongkongský filmový producent a mediální magnát Run Run Shaw, který na Západě popularizoval filmy o asijských bojových umění. Produkoval však také například americkou klasiku vědeckofantastického žánru Blade Runner z roku 1982.

Televizní společnost Television Broadcasts Limited (TVB), kterou Shaw v roce 1967 spoluzakládal, v prohlášení magnáta neuvedla příčinu smrti. Shaw však údajně zemřel pokojně doma v Hongkongu, obklopen rodinou.

"Díky své vizi a energii ze společnosti vytvořil hlavní hongkongskou televizi a světovou jedničku v čínskojazyčném televizním průmyslu," uvedla TVB.

I díky Shawovi se z Hongkongu stal "Hollywood východu". V jeho filmovém studiu Shaw Brothers Studios, které kdysi patřilo mezi největší na světě, vznikla zhruba tisícovka filmů.

Pomohlo nastartovat kariéru takovým osobnostem, jako jsou režisér John Woo nebo herec Chow Yun-Fat.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy