Zemřel "pan Godzilla." Haruo Nakadžima se na roli monstra připravoval okukováním chůze slonů

AFP
8. 8. 2017 16:24
Ve věku 88 let zemřel na zápal plic japonský herec Haruo Nakadžima, který jako první oblékl v roce 1954 kostým monstra Godzilla ve stejnojmenném sci-fi režiséra Iširó Hondy. Film Nakadžimu také proslavil. Původně pracoval jako kaskadér, roli příšery "vyhnané z mořských hlubin a částečně zmutované následky tichomořských testů vodíkových bomb v 50. letech" dostal v pětadvaceti letech. Připravoval se na ni okukováním chůze slonů, medvědů a goril v zoo. Vzpomínal také, že kostým vážil skoro sto kilogramů a mohl v něm popojít sotva deset metrů.
První verze Godzilly z roku 1954. | Video: YouTube / Pacificgoji94
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy