Zemřel britský herec Bob Hoskins, parťák králíka Rogera

30. 4. 2014 14:46
Bobu Hoskinsovi bylo 71 let, od roku 2012 se už nemohl věnovat herectví, protože trpěl Parkinsonovou nemocí.
Bob Hoskins.
Bob Hoskins. | Foto: Aktuálně.cz

Praha, Londýn - Ve věku 71 let zemřel britský herec Bob Hoskins, který hrál celou řadu rolí i v hollywoodských filmech.

Hercovu smrt způsobenou zápalem plic oznámil jeho agent. "Bob zemřel poklidně v úterý večer v nemocnici obklopen rodinou po těžkém zápalu plic," uvedla ve společném prohlášení Hoskinsova manželka Linda a jejich čtyři děti.

Bob Hoskins skončil s hereckou kariérou v srpnu 2012, protože trpěl Parkinsonovou nemocí, kterou mu lékaři diagnostikovali na podzim 2011. "Bob se těší na čas, který stráví s rodinou. Děkuje všem lidem, se kterými v průběhu let pracoval, a také všem fanouškům, jež ho během nádherné kariéry podporovali," oznámil tehdy hercův agent.

Podívejte se na ukázku z filmu Falešná hra s králíkem Rogerem.
Podívejte se na ukázku z filmu Falešná hra s králíkem Rogerem. | Video:

Hoskins na sebe poprvé výrazně upozornil rolí gangstera v dramatu Dlouhý velký pátek (1980) režiséra Johna Mackenzieho. Za hlavní roli v thrilleru Mona Lisa (1986) Neila Jordana získal na festivalu v Cannes cenu za nejlepší herecký výkon, dále také Zlatý glóbus, cenu BAFTA a nominaci na Oscara. Hrál také mimo jiné ve filmech Brazil, Modrý led, Nixon nebo Michael.

Milionům diváků je ovšem známý hlavně z filmu Falešná hra s králíkem Rogerem (1988), jejž režíroval Robert Zemeckis. Jeho poslední rolí v hollywoodské produkci byl v roce 2012 jeden z trpaslíků ve fantasy Ruperta Sanderse Sněhurka a lovec.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy