Zemřel britský herec Bob Hoskins, parťák králíka Rogera

30. 4. 2014 14:46
Bobu Hoskinsovi bylo 71 let, od roku 2012 se už nemohl věnovat herectví, protože trpěl Parkinsonovou nemocí.
Bob Hoskins.
Bob Hoskins. | Foto: Aktuálně.cz

Praha, Londýn - Ve věku 71 let zemřel britský herec Bob Hoskins, který hrál celou řadu rolí i v hollywoodských filmech.

Hercovu smrt způsobenou zápalem plic oznámil jeho agent. "Bob zemřel poklidně v úterý večer v nemocnici obklopen rodinou po těžkém zápalu plic," uvedla ve společném prohlášení Hoskinsova manželka Linda a jejich čtyři děti.

Bob Hoskins skončil s hereckou kariérou v srpnu 2012, protože trpěl Parkinsonovou nemocí, kterou mu lékaři diagnostikovali na podzim 2011. "Bob se těší na čas, který stráví s rodinou. Děkuje všem lidem, se kterými v průběhu let pracoval, a také všem fanouškům, jež ho během nádherné kariéry podporovali," oznámil tehdy hercův agent.

Podívejte se na ukázku z filmu Falešná hra s králíkem Rogerem.
Podívejte se na ukázku z filmu Falešná hra s králíkem Rogerem. | Video:

Hoskins na sebe poprvé výrazně upozornil rolí gangstera v dramatu Dlouhý velký pátek (1980) režiséra Johna Mackenzieho. Za hlavní roli v thrilleru Mona Lisa (1986) Neila Jordana získal na festivalu v Cannes cenu za nejlepší herecký výkon, dále také Zlatý glóbus, cenu BAFTA a nominaci na Oscara. Hrál také mimo jiné ve filmech Brazil, Modrý led, Nixon nebo Michael.

Milionům diváků je ovšem známý hlavně z filmu Falešná hra s králíkem Rogerem (1988), jejž režíroval Robert Zemeckis. Jeho poslední rolí v hollywoodské produkci byl v roce 2012 jeden z trpaslíků ve fantasy Ruperta Sanderse Sněhurka a lovec.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy