Zemřel americký režisér Curtis Hanson, tvůrci filmů 8. míle a L.A. - Přísně tajné bylo 71 let

ČTK ČTK
21. 9. 2016 6:39
Ve věku 71 let zemřel v úterý večer (v noci na dnešek SELČ) ve svém hollywoodském domě americký filmový režisér, scenárista a producent Curtis Hanson. Informovala o tom losangeleská policie. Držitel Oscara za scénář k thrilleru L.A. - Přísně tajné podle časopisu Variety žil v posledních letech v ústraní kvůli Alzheimerově chorobě.
Curtis Hanson
Curtis Hanson | Foto: ČTK

Zemřel režisér a scenárista Curtis Hanson, bylo mu 71 let. Oscarový tvůrce trpěl Alzheimerovou chorobou.

Hanson začínal jako fotograf a nezávislý autor článků o Hollywoodu a redaktor časopisu Cinema. K filmu se dostal přes Faye Dunawayovou. Pomohla mu poté, co byl autorem fotografií, které americké herečce pomohly k přelomové roli ve snímku Bonnie a Clyde z roku 1967.

Hanson vytvořil úspěšné filmy jako 8. míle s Eminemem a Kim Basingerovou, Divoká řeka s Meryl Streepovou a Kevinem Baconem, Okno z ložnice se Stevem Guttenbergem, Ruka na kolébce či snímek Skvělí chlapi, v němž hráli Michael Douglas a Tobey Maguire.

Oscara získal za scénář k thrilleru L.A. - Přísně tajné. 

"Byl to ohromný chlapík, který dělal ohromný filmy," řekl o zesnulém americký režisér Joe Dante, autor například komediálního hororu Gremlins nebo seriálu Kriminálka New York.

 

Právě se děje

Další zprávy