Tankista Brad Pitt na sebevražedné misi porazil Zmizelou

jla
20. 10. 2014 11:55
Senzace se nekoná. Fincherovo drama Zmizelá ve víkendových tržbách odsunul na druhé místo Brad Pitt a jeho tankové drama Železná srdce.
Železná srdce
Železná srdce | Foto: Fury

Praha -  V třetím říjnovém týdnu vyrazilo nejvíce Američanů a Kanaďanů do kina na novinku Železná srdce režiséra a scenáristy Davida Ayera (Patrola, Rychle a zběsile).

Podívejte se na ukázku z filmu Železná srdce.
Podívejte se na ukázku z filmu Železná srdce. | Video:

Válečný veterán "Wardaddy" (Brad Pitt) se ve filmu Železná srdce žene po hlavě do mise, jež je předem jasně sebevražedná. Nasedá do tanku spolu se svou posádkou (Shia LaBeouf, Logan Lerman, Jon Bernthal) a jeho úkolem je zaútočit přímo ve středu nacistického Německa.

Příběh z posledních dní druhé světové války vydělal 23,5 milionu dolarů a stal se tak čtvrtým nejúspěšnějším válečným filmem vůbec. Žebříčku válečných filmů stále kraluje Pearl Harbor (59 milionů dolarů za první víkend), Tarantinovi Hanebný pancharti a Zachraňte vojína Ryana. Do českých kin Železná srdce vstoupí v polovině listopadu.

Drama Zmizelá z druhého místa však stále pracuje na dosažní hranice 126 milionů dolarů, aby tak pokořila zatím nejúspěšnější Fincherův film Podivuhodný případ Benjamina Buttona z roku 2008. K tomu už Zmizelé chybí pouhých 20 milionů dolarů a lze předpokládat, že v kinech ještě pár týdnů vydrží.

Druhá novinka animovaný snímek Kniha života u diváků bodovala a se 17 miliony jen těsně prohrála pomyslný souboj o druhou příčku se Zmizelou. V Knize života se mladík Manola zmítá mezi následování svého srdce nebo toho, co mu káže rodina. Ke správnému rozhodnutí vede cesta dlouhá a Manola tak postupně projde třemi rozdílnými světy.

Oproti minulému týdnu se propadá ze čtvtého místa na osmé hororový snímek Annabelle a po nadějném prvním týdnu sestupuje z druhého místa na šesté akční fantasy Drákula: Neznámá legenda.

Marvelovští Strážci galaxie sice opustili desítku nejnavštěvovanějších filmů v zámoří minulý týden, avšak ve světě vydělali už přes 733 milionů dolarů. Strážci nejvíce táhnou v Číně, kde diváci za lístky utratili téměř 70 milionů, zatímco v Británii se tržby pohybují kolem 47 milionů dolarů.

V Česku vidělo Strážce galaxie na 173 tisíc diváků, což pro Marvel znamená něco přes milion dolarů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy