Fila: Terorismus, drony, sbírka za zabití Zemana. Zelenkův Modelář záměrně rozčiluje

Kamil Fila Kamil Fila
9. 2. 2020 8:56
Nový snímek scenáristy a režiséra Petra Zelenky nazvaný Modelář je jedním z jeho nejpodivnějších filmů, tvrdí kritik Kamil Fila. Podle něj představuje obraz rozdělené české společnosti, zmatku, chaosu a absurdity současného světa, a tím je pro diváka přijatelný. Pak se ale divák nesmí začít šťourat v logice děje a věrohodnosti filmu.
Modeláře promítají kina od uplynulého čtvrtka. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 56 minutami

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy