reklama
 
 

Sídlo Winstona Churchilla se změnilo v Hitlerovo velitelství. Veteráni jsou zděšeni

24. 9. 2016 8:00
Rodinné sídlo Winstona Churchilla posloužilo režiséru Michaelu Bayovi jako velitelství Adolfa Hitlera pro pátý díl filmové série Transformers. Palác byl potažen hákovými kříži. Veteráni se zlobí.

Rodinné sídlo bývalého ministerského předsedy Winstona Churchilla proměnil režisér Michael Bay v Hitlerovo velitelství. Krok již odsoudili váleční veteráni, píše The Guardian.

Rozlehlý Blenheimský palác v městečku Woodstock v hrabství Oxfordshire byl pro potřeby natáčení pátého dílu akční sci-fi série Transformers potažen obrovskými hákovými kříži a do popředí filmař Bay umístil příslušníky SS, jak ukazuje fotografie deníku The Sun.

"Vím, že je to film, ale je to symbolicky neuctivé k Churchillovi. Otáčí se ve svém hrobě," řekl deníku plukovník Richard Kemp, bývalý velitel britských jednotek v Afghánistánu.

Režisér Bay se kritice brání, BBC řekl, že by nikdy neudělal nic neuctivého vůči veteránům a Churchilla nazval hrdinou. „Až uvidíte film, pochopíte to,“ dodal.

Churchill je pohřben zhruba 1,5 kilometru od paláce. Tony Hayes z asociace veteránů řekl, že všichni, kteří sloužili za druhé světové války, by tímto byli zděšeni, píše The Guardian.

Sídlo, které je veřejnosti přístupné, v současnosti vlastní Churchillův vzdálený příbuzný Jamie Spencer-Churchill, hrabě z Marlborough.

Film Transformers: Poslední rytíř dorazí do českých kin 22. června 2017. V hlavních rolích se objeví Mark Wahlberg a Stanley Tucci, kteří hráli již v předchozím díle s podtitulem Zánik (2014).

autor: mad | 24. 9. 2016 8:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama