Troška natáčí válečné Babovřesky podle Agathy Christie

pej
16. 5. 2014 10:28
Premiéra Troškovy komedie Babovřesky 3 je naplánována na květen 2015.
Zdeněk Troška při natáčení komedie Babovřesky 2
Zdeněk Troška při natáčení komedie Babovřesky 2 | Foto: Produkce

Praha – Režisér Zdeněk Troška začíná natáčet komedii Babovřesky 3. První klapka by měla padnout v pondělí 19. května v Turecku, v Česku pak 27. května v Záboří.

Ve filmu se opět objeví Lukáš Langmajer, Veronika Žilková, Lucie Vondráčková, Pavel Kikinčuk, Tereza Bebarová, Tomáš Trapl nebo Jana Synková. Stejně jako v předchozích dílech se na scénu vrátí i zpěvačka Lucie Bílá.

Trailer Babovřesky 2
Trailer Babovřesky 2 | Video: YouTube

"V tomto díle vypoví báby válku vesnickým klukům, kteří pálí za jejich vnučkami a přivedli je do jiného stavu. Ti se brání a spolu se starostou vymyslí jejich likvidaci. Ovšem na úrovni à la Agatha Christie. Navíc do vsi přijíždí nový farář, Polák Zbygniew Krapuščinski, aby 'zpustlé' babky napravil," přiblížil děj třetího pokračování režisér Troška.

Výdělečný byznys

Film se bude natáčet v Záboří, Českých Budějovicích, Holašovicích, Netolicích, na Hluboké, v jihočeském Milevsku a blízkém okolí.

Komedie Babovřesky 2, která měla premiéru letos v únoru, se stala nejnavštěvovanějším filmem tohoto roku. Na její premiéru se do kina přišlo podívat 71 640 lidí, spolu s diváky z krajských předpremiér jich bylo přes 80 tisíc. Rekordní návštěvnost přinesla téměř jedenáctimilionové tržby.

Premiéra jedničky přivedla do kin kolem 140 tisíc návštěvníků, celkem ji vidělo přes 650 tisíc lidí. Babovřesky 3 se budou promítat v tuzemských kinech od 12. února 2015.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy