Fila: Americký komik se posmívá Eurovizi. I na něj to je moc

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
11. 7. 2020 8:00
U komedie s dlouhým názvem Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga se filmový kritik Kamil Fila bavil. Je to snímek, u kterého se můžete uvolněně zasmát a nebát se trapnosti. Takto mají podle Fily vypadat komerční komedie, které nemají vysoké ambice.
Kamil Fila recenzuje film o Eurovizi, který je na Netflixu k vidění s českým dabignem či titulky. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Komik Will Ferrell své snímky staví na trapnosti a ochotě jít do všeho naplno. "V jeho nejnovějším filmu Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga pocházejí hrdinové z Islandu, který v evropské pěvecké soutěži nikdy nebodoval a oni se do ní dostanou, protože jsou hrozivě strašní," nastiňuje Fila zápletku snímku, který je k vidění na Netflixu.

"Je vysoce konceptuální, skvěle stylizovaný, promyšlený v tom, co nám chce ukazovat, i když samotný příběh je blbůstka," myslí si kritik.

Podle něho má komedie dvě slabiny. "Willu Ferrellovi je už přes padesát let a tento typ postav, aby byly uvěřitelné, už po padesátce hrát nejde," tvrdí Fila. Druhým nedostatkem je stopáž filmu. Přijde mu příliš dlouhý.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy