Fila: Americký komik se posmívá Eurovizi. I na něj to je moc

U komedie s dlouhým názvem Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga se filmový kritik Kamil Fila bavil. Je to snímek, u kterého se můžete uvolněně zasmát a nebát se trapnosti. Takto mají podle Fily vypadat komerční komedie, které nemají vysoké ambice.
Kamil Fila recenzuje film o Eurovizi, který je na Netflixu k vidění s českým dabignem či titulky. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Komik Will Ferrell své snímky staví na trapnosti a ochotě jít do všeho naplno. "V jeho nejnovějším filmu Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga pocházejí hrdinové z Islandu, který v evropské pěvecké soutěži nikdy nebodoval a oni se do ní dostanou, protože jsou hrozivě strašní," nastiňuje Fila zápletku snímku, který je k vidění na Netflixu.

"Je vysoce konceptuální, skvěle stylizovaný, promyšlený v tom, co nám chce ukazovat, i když samotný příběh je blbůstka," myslí si kritik.

Podle něho má komedie dvě slabiny. "Willu Ferrellovi je už přes padesát let a tento typ postav, aby byly uvěřitelné, už po padesátce hrát nejde," tvrdí Fila. Druhým nedostatkem je stopáž filmu. Přijde mu příliš dlouhý.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy