Začal festival v Torontu. Oliver Stone představí drama Snowden, zaujmout chtějí i Češi

ČTK ČTK
8. 9. 2016 9:20
Mezinárodní filmový festival v Torontu předvede snímky, které mají šanci na oscarové nominace. Zájem diváků chtějí letos vzbudit rovněž čeští tvůrci, kteří do Kanady přivezli tajemnou krimisérii Pustina či drama Nikdy nejsme sami.
Trailer ze seriálu Pustina, který pro HBO natočil Ivan Zachariáš. | Video: HBO

Zahajovacím filmem torontského festivalu je remake slavného westernu Sedm statečných. Srdnaté pistolníky hrají Denzel Washington, Chris Pratt či Ethan Hawke, snímek režíroval Antoine Fuqua.

Velký divácký zájem se očekává u fantasy dramatu Volání netvora: Příběh života o těžce zkoušeném chlapci, kterého ve snech učí pravdy o životě mluvící starý strom. Po mezinárodní premiéře v Benátkách se i v Torontu představí muzikálová komedie La La Land s Ryanem Goslingem a Emmou Stoneovou.

Režisérská legenda Oliver Stone pak přiveze snímek Snowden o někdejším spolupracovníkovi americké Národní agentury pro bezpečnost (NSA), který zveřejnil tajné informace amerických tajných služeb o sledování komunikace milionů lidí.

Českou kinematografii reprezentuje mysteriózní seriál Pustina (uváděný pod názvem Wasteland), o jehož režii se v produkci HBO podělili Alice Nellis a Ivan Zachariáš. Mezi celovečerními filmy se objeví sociální drama oceňovaného režiséra Petra Václava Nikdy nejsme sami.

Festival potrvá do neděle 18. září.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy