Fila: Nadržený pohled Elišky Křenkové mate. V nové romanci jde o něco jiného

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
18. 9. 2021 7:27
Romance Marťanské lodě se odehrává převážně v Brně, kde mladá psycholožka hraná Eliškou Křenkovou pozve na přednášku hudebníka v podání Martina E. Kyšperského. "Jde o intimní, křehký typ filmu o dvou lidech, kteří se potkají, chvíli jsou spolu a pak se něco stane," popisuje kritik Kamil Fila.
Zabiják Kamila Fily: Marťanské lodě | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Podle něj ve filmu není zásadní děj, ale především atmosféra. "Nejde o hlubokou psychologii, hlavní hrdinové si příliš nevylévají srdce. Spíš jsou na sebe relativně dobře naladěni," tvrdí Fila. "Na film se dá jít do kina ve dvojici. Je to snímek, kterým možná začne nějaký jiný vztah," uzavírá v mírné nadsázce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kosovo vyhošťuje dva ruské diplomaty za "poškozování národní bezpečnosti"

Kosovo nařídilo vyhoštění dvou ruských diplomatů kvůli "ohrožování národní bezpečnosti". Uvedla to v pátek agentura Reuters s odvoláním na prezidentku této balkánské země, která také obvinila Rusko ze snahy destabilizovat region.

Kosovská prezidentka Vjosa Osmaniová v prohlášení uvedla, že požádala ministerstvo zahraničí, aby prohlásilo dva pracovníky styčného úřadu Ruské federace v Kosovu za "personae non gratae", a to kvůli "škodlivým aktivitám, které ohrožují národní bezpečnost a ústavní řád". Ministerstvo zahraničí podle ní informovalo příslušné donucovací orgány, aby rozhodnutí provedly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy