X-Meni překonali Avatar, Godzilla už šetří na pokřačování

Kultura Kultura
Aktualizováno 26. 5. 2014 19:28
X-Meni z Budoucí minulosti se dostali přes hranici sto milionů dolarů, ale jen díky prodlouženému víkendu.
X-Men: Budoucí minulost.
X-Men: Budoucí minulost. | Foto: Cinemart

Praha - X-Men: Budoucí minulost sice během premiérového víkendu nepřekonali v domácích tržbách hranici sta milionů dolarů (podařilo se to až díky pondělí, které je v USA státním svátkem), i suma 91 milionů dolarů je ale plně dostačující, dokonce druhá nejlepší v sérii. Nejlepší víkendový start série měl film X-Men: Poslední vzdor (2006), který za víkend utržil 102,7 milionů dolarů.

Budoucí minulost díky pondělí vydělala 111 milionů dolarů, mimo USA pak nasbírala dalších 191 milionů. Snímek měl na Rottentomatoes 91 % pozitivních recenzí, což přispělo k vysoké návštěvnosti, jak prohlásili producenti ze studia Fox.

Noví X-Meni tak překonali v celosvětových tržbách za první víkend i megahit Avatar, který nasbíral před čtyřmi lety 241,5 milionů dolarů. Cameronův snímek se však první premiérový týden nepromítal například v Číně, kde noví X-Meni utržili solidních 37,7 milionů dolarů.

Ač na poli komiksových filmů existují výdělečnější značky, finančně se Bryan Singer dostal po letech konečně do plusu, a odčinil tak neúspěch svého Supermana a Jacka a obrů. Rozpočet Budoucí minulost byl 200 milionů.

Godzilla už se oproti svému mohutnému otvíráku z minulého týdne musela uskromnit. Přes 31 milionů je ale stále hezký výsledek. Celosvětově tržby překročily tři sta milionů - není tedy divu, že už se mluví o pokračování.

Na třetím místě otevřela romantická komedie s Adamem Sandlerem Blended. 14 milionů dokazuje, že kdysi spolehlivý tahák na peníze pomalu zadrhává. Rozpočet 40 milionů nicméně oproti obvykle ještě víc předraženým sandlerovkám půjde zalepit.

Třetí víkend vybrali Sousedi téměř 14 milionů a celosvětově už mají na kontě 180 milionů. Přitom stáli pouhou desetinu této sumy.

Amazing Spider-Man 2 už čtvrtý víkend jen sbírá drobky. Osm milionů není žádná sláva, nicméně díky rychlému startu a přízni mimoamerických diváků už i tento díl příběhů o pavoučím muži drží v rukou 670 milionů.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 5 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy