Woody Allen zřejmě přečkal kauzu #MeToo. Nový film natočí s Christophem Waltzem

Reuters Kultura Reuters, Kultura
5. 6. 2019 11:15
Americký scenárista a režisér Woody Allen ve Španělsku během léta natočí svůj příští film, do nějž obsadil oscarového herce Christopha Waltze.
Woody Allen při natáčení se Selenou Gomezovou.
Woody Allen při natáčení se Selenou Gomezovou. | Foto: Bioscop

Pro třiaosmdesátiletého Allena to bude jeho první projekt od snímku Deštivý den v New Yorku, který byl v USA odložen kvůli nařčením souvisejícím s kauzou #MeToo.

Herec Christoph Waltz.
Herec Christoph Waltz. | Foto: ČTK/imago stock&people

Španělská produkční společnost MediaPro Studio včera oznámila, že Allen začne v červenci natáčet v San Sebastiánu. Snímek prý bude romantickou komedií o americkém páru, který navštíví zdejší filmový festival.

Rakouský herec Christoph Waltz, jenž získal Oscara za výkon ve snímcích Quentina Tarantina Nespoutaný Django a Hanebný pancharti, má v Allenově novince účinkovat po boku americké herečky Giny Gershonové, Španělky Eleny Anayi a Francouze Louise Garrela.

"Ten film splňuje všechny předpoklady pro to, co jsme si navykli očekávat od režiséra Allenova ražení: inteligentní scénář a prvotřídní mezinárodní obsazení," uvedla společnost MediaPro.

Datum premiéry ani název zatím nejsou známy.

Woody Allen naposledy natočil Deštivý den v New Yorku, který se však do amerických kin nedostal. Společnost Amazon Studios ho vloni odmítla distribuovat poté, co se do médií vrátila nařčení vůči Allenovi z toho, že roku 1992 údajně sexuálně obtěžoval svou adoptovanou dceru.

Allen nařčení již desítky let odmítá a nikdy nebyl obviněn.

Woody Allen (vpravo) poslední dobou spolupracuje s italským kameramanem Vittoriem Storarem.
Woody Allen (vpravo) poslední dobou spolupracuje s italským kameramanem Vittoriem Storarem. | Foto: Bioscop

Letos v únoru režisér zažaloval Amazon, od nějž požaduje 68 milionů dolarů jako kompenzaci za to, že firma porušila dohodu a neuvedla do kin ani Deštivý den v New Yorku, ani s Allenem nehodlá spolupracovat na třech dalších titulech, jak stálo v jejich smlouvě.

Amazon je přesvědčen, že smlouvu vypověděl z opodstatněných důvodů.

Držitel čtyř Oscarů Woody Allen má v Hollywoodu momentálně nelehké postavení. Někteří herci se od něj v letech 2017 a 2018 distancovali kvůli obavám z toho, aby nebyli spojováni s někým obviněným v kauze #MeToo.

Allenův předminulý film, Kolo zázraků z roku 2017, utržil v USA a Kanadě jen 1,4 milionu dolarů a dalších 14,5 milionu dolarů v zahraničí.

Tento týden česká distribuční společnost Bioscop oznámila, že Allenův loňský Deštivý den v New Yorku uvede do českých biografů 26. září.

Snímek vypráví o dvou mladých lidech, kteří přijíždějí do New Yorku na víkend a špatné počasí jim připraví sérii nečekaných dobrodružství. Ve snímku účinkují Timothée Chalamet, Elle Fanningová, Jude Law, Selena Gomezová nebo Diego Luna.

Trailer z filmu Deštivý den v New Yorku

Allenův film Deštivý den v New Yorku bude mít premiéru v září. | Video: Bioscop
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy