WHAT THE FILM Kanál, okraj, spodina a nehybná prázdnota

WTF
19. 4. 2014 18:31
Podívejte se na třetí díl videomagazínu What the Film.
Podívejte se na třetí díl filmového magazínu What the Film. | Video:

What the Film - Další díl videomagazínu Aktuálně.cz o filmu s názvem What The Film přináší mediální ohlas aktuálně diskutovaného dokumentu Dělníci bulváru z cyklu Český žurnál. Režisér Vít Klusák v něm pozoruje svět jednoho z největších bulvárních webů a jeho šéfredaktora Pavla Novotného. Film rozpoutal kontroverzní reakce, jejichž souhrn najdete v novém dílu WTF.

„Téma třetího dílu What The Film se věnuje kanálu, ať už reflexí mediálního ohlasu Dělníků bulváru, tak i představením nového klipu Bony a klid 2. Zároveň proti sobě stavíme protipóly chladných marketingových kanceláří v novém kraťasu Expert a světa sociálního okraje ve videoklipu ostravské kapely,“ říká Pyry Harju, scénárista projektu What The Film.

Krátký film Expert představuje scénu z jednání marketingových odborníků. Chladné kanceláře, kde vládnou nesmyslná zadání a lidé, kteří ničemu nerozumí. Dynamický střih na tyto marketingové odborníky se strnulými či tupými výrazy v chladném prostředí vytváří dojem nehybné prázdnoty.

Naopak nový videoklip kapely Schwarzprior Železem rty je těkavým pohledem do živelného světa na okraji normální společnosti.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy