WHAT THE FILM Kanál, okraj, spodina a nehybná prázdnota

WTF
19. 4. 2014 18:31
Podívejte se na třetí díl videomagazínu What the Film.
Podívejte se na třetí díl filmového magazínu What the Film. | Video:

What the Film - Další díl videomagazínu Aktuálně.cz o filmu s názvem What The Film přináší mediální ohlas aktuálně diskutovaného dokumentu Dělníci bulváru z cyklu Český žurnál. Režisér Vít Klusák v něm pozoruje svět jednoho z největších bulvárních webů a jeho šéfredaktora Pavla Novotného. Film rozpoutal kontroverzní reakce, jejichž souhrn najdete v novém dílu WTF.

„Téma třetího dílu What The Film se věnuje kanálu, ať už reflexí mediálního ohlasu Dělníků bulváru, tak i představením nového klipu Bony a klid 2. Zároveň proti sobě stavíme protipóly chladných marketingových kanceláří v novém kraťasu Expert a světa sociálního okraje ve videoklipu ostravské kapely,“ říká Pyry Harju, scénárista projektu What The Film.

Krátký film Expert představuje scénu z jednání marketingových odborníků. Chladné kanceláře, kde vládnou nesmyslná zadání a lidé, kteří ničemu nerozumí. Dynamický střih na tyto marketingové odborníky se strnulými či tupými výrazy v chladném prostředí vytváří dojem nehybné prázdnoty.

Naopak nový videoklip kapely Schwarzprior Železem rty je těkavým pohledem do živelného světa na okraji normální společnosti.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

před 37 minutami

Primátor Jablonce neustál rozpad tamní koalice, vystupuje z ANO, aby nepoškozoval jméno hnutí

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem, není zatím jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají. Na programu jednání to však zatím není, jasno není ani o případném nástupci. Koalice tvořená ANO, Piráty, hnutím Společně pro Jablonec a jedním zastupitelem zvoleným za Novou budoucnost pro Jablonec se rozpadla na konci prázdnin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy