Webová šuškanda hadům v kinech nepomohla

Jan Šprincl
21. 8. 2006 13:30
Los Angeles - Thriller Snakes on a Plane nenaplnil americká kina a narazil na limity internetové šuškandy. Právě přes síť se vedla nejsilnější a dobrovolná reklamní kampaň.
Foto: Warner Bros.

Takový pokus, jak prosadit film bez rozsáhlých výdajů na reklamu, tu ještě nebyl. Téma "snakes on a plane" (hadi v letadle) bylo internetové komunitě rafinovaně hozeno jako rukavice... a spousta uživatelů globální sítě se chytila.

O hadech a letadlech začali natáčet vlastní krátké filmy, skeče, trailery, parodie jako Medvědi v ponorce nebo Žraloci na motorkách, zrodila se rapová píseň. Sousloví "snakes on a plane" se stalo webovým synonymem pro nesmysl, k mání jsou amatérská trička a čepice.

Studio Warner dokonce na přání fanoušků přidalo brutální scény. A nejpikantnější je, že Snakes on a Plane měl tyhle fanoušky ještě předtím, než ho kdokoliv mohl vidět.

Foto: Warner Bros.

Práci fanoušků si můžete prohlédnout na YouTube ZDE

Film "na míru" měl společně s internetovou podporou zaplnit kinosály. Studio ale stejně jako marketingoví odborníci čekali víc: víkendová tržba z 3555 severoamerických kin je 15,3 milionu dolarů. Jen pro srovnání: pokračování Pirátů z Karibiku z diváků při startu vytáhlo 132 milionů dolarů, Spiderman 114 milonů.

Samuel L. Jackson se na čtvrteční premiéru v Hollywoodu dostavil s krajtou kolem krku. Plazů si ve snímku užil víc než dost, jako agent FBI Nelville Flynn v něm na lince Honolulu Los Angeles zabraňoval letecké katastrofě. "Závada" ve vzduchu je vskutku nepříjemná: mafie do letadla vypustila pět set zmijí, aby se zbavila nepohodlného svědka.

Je jasné, že z hororového thrilleru s rozpočtem 30 milionů dolarů už trhák nebude. Varováním mohla být i složitá minulost snímku, který se připravuje už od roku 1999. Studia si ho přehazovala jako horký brambor, scénář se několikrát měnil stejně jako režisér. Poslední volba padla na režiséra Nezvratného osudu 2 či filmu Cellular a kaskadéra Davida R. Ellise,

Foto: Reuters

Analytici se přou, kde se stala chyba. "Ten titul říká všechno a film samotný je už navíc," napsal Brandon Gray na serveru boxofficemojo.com a připomíná, že i název musí mít svoje tajemství.

Jiní tvrdí, že se premiéra neměla odehrát ve čtvrtek v devět večer - novináři o ní nestihli informovat v pátečním vydání, nebyla jim ani dopřána zvláštní projekce. Zaznívají hlasy, že dobrovolnická internetová kampaň byla příliš intenzivní, otravná - a nakonec kontraproduktivní.

Z filmu Snakes on a Plane, který do českých kin vstoupí 12. října, chtělo studio udělat kultovní snímek. Podle prvních kritik z USA se ale zdá, že je to docela průměrný thriller, který nedostál předem vytvořené pověsti.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Tři čtvrtiny lidí chtějí místo stravenek dostávat peníze, ukázal průzkum. Ministerstvo navrhuje stravenkový paušál.

Až tři čtvrtiny zaměstnanců, kteří dnes dostávají stravenky, by raději přešly na peněžní stravenkový paušál. Většina z nich by přitom své stravovací návyky nezměnila. 

Čtyři pětiny restaurací by zase přivítaly, kdyby u nich méně lidí platilo stravenkami. Vyplývá to z průzkumu, který pro ministerstvo financí uskutečnila agentura Median mezi 1212 respondenty. 

"Dnešní režim zachováváme a nijak jej neomezujeme. Pouze ke stravenkám a firemním jídelnám přidáme třetí možnost, díky které mohou zaměstnanci dostat nezdaněný příspěvek na stravování rovnou v penězích. Kdo chce, pojede stále ve stejném režimu a nic se pro něho nezmění," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Návrh je součástí připravovaného daňového balíčku na rok 2021. Návrh v tuto chvíli projednávají ministerstva. Jeho účinnost je navržena od 1. ledna 2021. 

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

V severní Itálii ve městě Padova zemřel osmasedmdesátiletý muž pozitivně testovaný na koronavirus. Jde o prvního Evropana, který nákaze podlehl.

 Úmrtí v pátek pozdě večer oznámil italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza.

Muž byl jedním ze dvou starších pacientů v oblasti Veneto, u kterých bylo podezření na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. V nemocnici ležel podle italských médií 14 dní a přijat byl s jiným druhem onemocnění.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

V palivových nádržích tří desítek letadel značky Boeing 737 MAX objevil výrobce zbytky materiálu, mohly ohrozit bezpečnost strojů.

Během kontroly zatím nepředaných strojů výrobce objevil podobný problém u 35 z nich, potvrdil mluvčí firmy. Podle informací agentury Reuters se jednalo o víc než polovinu zkontrolovaných letounů. 

Firma uvedla, že v nádržích se našly zbytky cizích předmětů, což je termín, který se používá pro nejrůznější materiál, jako jsou hadry, nástroje, kovové třísky a další. Většinou zůstává po zaměstnancích, kteří se podílejí na výrobním procesu. Podobný problém už měla firma také u jiných letadel, například u tankovacích letounů KC-46, upozornila agentura Reuters. Tyto předměty zvyšují riziko elektrického zkratu a požáru.

Letadla 737 MAX jsou už téměř rok odstavena z provozu, nová čekají zaparkovaná na své dodání aerolinkám. Zákaz přišel loni v březnu po dvou smrtelných nehodách. 

Zdroj: Reuters , ČTK
před 2 hodinami

Nákaza koronavirem v Číně polevuje, její nárůst hlásí Jižní Korea. Nakažených je celkem přes 76 tisíc.

Nemoci způsobené novým typem koronaviru v pevninské Číně podlehlo již celkem 2345 lidí. Během pátku jich zemřelo 109, o devět méně než ve čtvrtek. Nakažených je přes 76 tisíc. Počet nově onemocnělých se v pátek výrazně snížil na 397 ze čtvrtečních 889. Informovala o tom v sobotu odvoláním na čínské zdravotnické úřady agentura Reuters. Výrazný nárůst nových případů hlásí Jižní Korea.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, hlásí za pátek výrazně nižší počet nových případů onemocnění i mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných klesl na 366 ze čtvrtečních 631. Počet mrtvých v této nejvíce zasažené čínské provincii činil v pátek 106, zatímco ve čtvrtek to ještě bylo 115. Celkem v Chu-pej již zemřelo 2250 lidí a celkový počet nakažených tam byl k pátku 63 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy