Všichni asi nejsme Karamazovi, naznačují výsledky kin

Irena Hejdová Irena Hejdová
29. 4. 2008 11:10
Nový Film Petra Zelenky vidělo zatím 7 795 diváků
Martin Myšička a Ivan Trojan ve filmu Karamazovi.
Martin Myšička a Ivan Trojan ve filmu Karamazovi. | Foto: Mateusz Skalski

Praha -  Nepřilákala slavná jména v hlavních rolích - Ivan Trojan, David Novotný, Igor Chmela či Lenka Krobotová, ani jméno režiséra Petra Zelenky, autora úspěšných hitů Knoflíkáři, Rok ďábla či Příběhy obyčejného šílenství.

Víkendová bilance filmu Karamazovi je 5 560 diváků. Snímek do kin vstoupil minulý čtvrtek, celkem ho zatím navzdory nesporným kvalitám i příznivým recenzím vidělo pouhých 7 795 diváků a vydělal tak hubených 760 tisíc korun.

Možná cílová skupina filmu - se sloganem Všichni jsme Karamazovi - byla unavená po demonstracích proti obstrukcím pražských divadel ze strany magistrátu; i ty ostatně svědčí o úrovni českého vkusu a kultury.

Reputaci si mají diváci šanci napravit už v těchto dnech: film Karamazovi se hraje nejen v menších kinech typu pražské Lucerny či Evaldu, ale i i v multiplexech sítě Palace a Village.

Karamazovi si nárokují diváka, ale rozhodně to není umělecká nuda. Jenže do kina se dnes nechodí za kulturou, ale za odpočinkem - to krom bídného výsledku Karamazových dokládají i umístění dalších filmů v žebříčku. První dvě pozice stále drží dvě české třeskuté komedie.

Takovou normální rodinku po dvou týdnech v kinech vidělo přes varování kritiků 79 tisíc diváků a její tržby se šplhají k desetimilionové hranici.

Vinařské Bobule se drží na předním místě už pět týdnů; aktuálně na druhé pozici se ziskem 189 tisíc diváků a 23 milionů korun.

Třetí místo patří americké parodii Suprhrdina, čtvrté animovaným Lovcům draků, šesté animovanému Hortonovi - ano, a co děti, mají si kde hrát?

Až na sedmém místě dlí Venkovský učitel Bohdana Slámy s aktuálním ziskem 131 tisíc diváků a 16 milionů korun.

Osmé místo patří nevalné romantické komedii Bláznovo zlato, deváté pak Útěku do divočiny, v němž Emile Hirsch pod režijním vedením Seana Penna vede svůj donkichotský boj za svobodu a nezávislost. Pod jeho vlivem může o úniku do divočiny začít uvažovat i oněch 7795 diváků…

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy