Vlk z Wall Street má z českých kin prvních deset milionů

Je Vlk z Wall Street oslavou makléřského kapitalismu?
Foto: Bontonfilm
ČTK Kultura ČTK, Kultura
21. 1. 2014 10:27
Nový film Martina Scorseseho s Leonardem DiCapriem vidělo o víkendu přes 70 tisíc diváků

Praha - Americký hit nominovaný na pět Oscarů Vlk z Wall Street se hned po premiéře dostal do čela návštěvnosti českých kin. Výkon Leonarda DiCapria v titulní roli bezohledného a úspěšného makléře si v pětaosmdesáti kinech vychutnalo 70 483 diváků, kteří do pokladen přinesli téměř deset milionů korun.

Druhá skončila podle informací Unie filmových distributorů Vejdělkova komedie Něžné vlny s návštěvností 46 338 lidí a tržbami ve výši 6,5 milionu korun. Zatím tento snímek zhlédlo už přes 134 tisíc zájemců.

Třetí je Hobit: Šmakova dračí poušť. I když už má v Česku celkem na kontě 570 tisíc diváků a tržby přesahující 87 milionů korun, vyhledalo ho o víkendu v kinech téměř 12 tisíc zájemců.

První pětici uzavírají rovněž americké snímky Ledové království a snímek z japonské historie nazvaný 47 róninů.

Z domácí tvorby bodují kromě Vejdělka už jen záznam divadelního představení Jaroslava Duška Čtyři dohody na patnáctém a Křídla Vánoc na devatenáctém místě. Vánoční příběh Karin Babinské atakuje podle unie distributorů čtvrtmilionovou hranici, tržby činí 32 milionů korun.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy