Vlk z Wall Street má z českých kin dalších jedenáct milionů

ČTK Kultura ČTK, Kultura
28. 1. 2014 11:51
Film Martina Scorseseho je v českých kinech zatím nejúspěšnějším oscarovým kandidátem. Uspěla i komedie Tomáše Vorla Vejška.
Video:

Praha - Americký hit Vlk z Wall Street s Leonardem DiCapriem v titulní roli, nominovaný na pět Oscarů, skončil podruhé v čele víkendové návštěvnosti českých kin.

Příběh z prostředí prohnilých finančníků před plátna přilákal 48 049 diváků. Celkem jich během dvou týdnů nasbíral na 150 tisíc, na tržbách vydělal 21 milionů korun.

Vejška Tomáše Vorla, která je volným pokračováním jeho úspěšné komedie o graffiti Gympl, skončila podle informací Unie filmových distributorů druhá s návštěvností 46 541 lidí.

Za ní je komedie Jiřího Vejdělka Něžné vlny, která má už celkem na kontě 170 tisíc diváků. V pokladnách kin nechali 23,3 milionu korun.

První pětici uzavírají americké snímky Ledové království a Hobit: Šmakova dračí poušť.

Oscarový hit 12 let v řetězech, nominovaný na devět zlatých sošek, je na šestém místě tabulky. V českých kinech ho bezprostředně po premiéře vyhledalo jen 5305 lidí.

Z českých filmů se na šestnáctém místě tabulky stále drží záznam představení Jaroslava Duška Čtyři dohody s celkovou návštěvností 23 142 zájemců.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Senát bude za dva týdny volit nového šéfa ÚOOÚ, Janů nechce funkci obhajovat

Senátoři budou za dva týdny volit nového předsedu Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Dosavadní šéfka Ivana Janů už nebude funkci obhajovat. Informovaly o tom čtvrteční Lidové noviny (LN). Kandidáty jsou podle listu bývalý státní tajemník na ministerstvu vnitra Jiří Kaucký a současný místopředseda ÚOOÚ Josef Prokeš.

Kauckého prosazuje ODS, podpořit by ho měli také senátoři za KDU-ČSL, uvedl deník. Prokeše nominoval senátor Michael Canov zvolený za Starosty za Liberecký kraj.

Nezávislý správní úřad dohlížející na ochranu osobních údajů vznikl před 20 lety. Má za úkol především bránit zneužívání osobních dat.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Tříletá holčička v Japonsku zemřela hladem a žízní, matka ji nechala osm dní bez dozoru

Japonka nechala osm dní doma samotnou svou tříletou dceru, dívka zemřela kvůli dehydrataci a hladu. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Kjódó. Incident se stal stal v červnu, když žena odjela z Tokia za svým přítelem, který žije v jiné části Japonska. Policie uvedla, že matka přiznala, že dceru nechala samotnou v tokijském bytě.

Žena podle médií vypověděla, že dítě nechala v obývacím pokoji a že vstup do kuchyně zablokovala sedačkou, aby dceři zabránila v přístupu k nožům a dalším nebezpečným předmětům v kuchyni.

Podle Kjódó žena nechávala dceru doma samotnou pravidelně, aby mohla chodit do heren a barů. Dítě bylo bez dozoru také několik dní v květnu, kdy matka jela za přítelem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Premiér Pobřeží slonoviny zemřel na infarkt, bylo mu 61 let

Premiér Pobřeží slonoviny Amadou Gon Coulibaly, který byl v nadcházejících říjnových prezidentských volbách považován za jednoho z favoritů, ve středu zemřel. Podle agentury DPA to oznámila vláda.

Místní televize RTI uvedla, že jednašedesátiletý Coulibaly během zasedání kabinetu utrpěl infarkt. Bylo to první jednání kabinetu, kterého se zúčastnil po návratu z několikatýdenního léčení ve Francii. Zde již v roce 2012 podstoupil operaci srdce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy