Vladimír Mišík nazpíval první duet se synem Adamem. Variaci na renesanční téma půjčili filmu Bajkeři

Kultura Kultura
1. 8. 2017 14:32
Vladimír Mišík poprvé spojil hudební síly se svým synem Adamem. Společně nazpívali novou verzi Mišíkova hitu s textem Václava Hraběte Variace na renesanční téma. Píseň se objeví v komedii režiséra Martina Koppa Bajkeři. O nové aranžmá skladby se postaral skladatel Jan. P. Muchow, který ale původně do oblíbené písně i kvůli konzervativnímu českému publiku nechtěl zasahovat. Do akce se zpočátku nechtělo ani Adamu Mišíkovi. "Já se takových věcí docela bojím, navíc jsme s tátou nikdy nic společně nenahrávali a ani příliš společně nevystupovali. Nakonec jsme si ale řekli, proč ne. S tátou to nakonec ve studiu bylo moc hezké." Film půjde do kin 19. října. Adam Mišík si v něm taktéž zahraje.
Adam Mišík a jeho otec Vladimír Mišík. | Video: YouTube / Universal Music
 

Právě se děje

před 11 minutami

Novou hlavní hygieničkou bude ředitelka moravskoslezské hygienické stanice Pavla Svrčinová, uvedl Babiš pro ČT. Rážovou vystřídá v polovině března

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

před 55 minutami

Štafeta běžkyň na lyžích byla na MS osmá, vyhrály Norky

České běžkyně na lyžích zajely na mistrovství světa nejlepší štafetu od Sappora 2007. Čtveřice Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Kateřina Janatová a Petra Hynčicová skončila v Oberstdorfu osmá. Na světový trůn se v závodě na 4×5 kilometrů vrátily Norky, tentokrát ve složení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová a Helene Marie Fossesholmová. Naopak selhaly obhájkyně titulu Švédky, které obsadily až šesté místo.

Štafetu skvěle rozjela Razýmová, která po prvním klasickém úseku předala na prvním místě. Nováková se snažila udržet Norky Heidi Wengové a Rusky Julie Stupakové, ale v závěru prvního dvouapůlkilometrového okruhu odpadla a v tom druhém jí došly síly. Propadla se na osmé místo. O další příčku pak klesla Janatová, ale finišmanka Hynčicová dostala Češky na osmé místo před Kanadu. V elitní desítce byly na MS Češky naposledy před čtrnácti lety, kdy ještě s Kateřinou Neumannovou obsadily pátou příčku.

Další zprávy