Vladimír Mišík nazpíval první duet se synem Adamem. Variaci na renesanční téma půjčili filmu Bajkeři

Kultura Kultura
1. 8. 2017 14:32
Vladimír Mišík poprvé spojil hudební síly se svým synem Adamem. Společně nazpívali novou verzi Mišíkova hitu s textem Václava Hraběte Variace na renesanční téma. Píseň se objeví v komedii režiséra Martina Koppa Bajkeři. O nové aranžmá skladby se postaral skladatel Jan. P. Muchow, který ale původně do oblíbené písně i kvůli konzervativnímu českému publiku nechtěl zasahovat. Do akce se zpočátku nechtělo ani Adamu Mišíkovi. "Já se takových věcí docela bojím, navíc jsme s tátou nikdy nic společně nenahrávali a ani příliš společně nevystupovali. Nakonec jsme si ale řekli, proč ne. S tátou to nakonec ve studiu bylo moc hezké." Film půjde do kin 19. října. Adam Mišík si v něm taktéž zahraje.
Adam Mišík a jeho otec Vladimír Mišík. | Video: YouTube / Universal Music
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Britská policie řešila tanker v Lamanšském průlivu. Na palubě byli černí pasažéři

Britská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží v neděli zasahovaly kvůli incidentu na ropném tankeru v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

"Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn," uvedla policie v prohlášení. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž "stoprocentně nejde o únos", jak se předtím také spekulovalo.

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila v neděli plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy