Mel Gibson natočí válečné drama o vojákovi, co odmítl zbraně

mad
30. 7. 2015 16:39
Jednu z hlavních rolí filmu Hacksaw Ridge, který bude zasazen do druhé světové války, získal Vince Vaughn. Jeho postava seržanta bude připravovat vojáky na boj.
Vince Vaughn
Vince Vaughn | Foto: ČTK

Praha – Americký herec Vince Vaughn, který se momentálně objevuje na televizních obrazovkách v druhé sezóně seriálu HBO Temný případ, si zahraje ve filmu Hacksaw Ridge na motivy skutečných událostí. Jeho obsazení oznámil web Deadline. Režisérem snímku je Mel Gibson.

Vaughn se ve filmu objeví po boku herců Sama Worthingtona a Andrewa Garfielda, který ztvární hlavní roli Desmonda T. Dosse. Ten byl vojákem v druhé světové válce a kvůli svému náboženskému vyznání odmítal nosit zbraň. I tak se mu podařilo zachránit mnoho životů svých spolubojovníků a po skončení války obdržel Medaili cti.

Vaughn si zahraje seržanta Howella, který má být Dossovým nadřízeným s úkolem připravit vojáky na boj. Vojínův odpor k užívání zbraní je ale neuposlechnutí rozkazu. Po Temném případu bude tato role dalším příspěvkem do jeho střídmého repertoáru vážných postav – proslavil se hlavně jako komediální herec. V českých kinech se naposledy objevil v Pozdravech ze spermabanky (2013).

Gibson se k režii vrací po devítileté pauze, naposledy natočil film Apocalypto (2006). Scénář ke snímku Hacksaw Ridge napíšou Robert Schenkkan a Randall Wallace, s kterým Gibson spolupracoval i na pětioscarovém Statečném srdci (1995).

Premiéra filmu zatím nebyla stanovena.

Podívejte se na první ukázku z druhé série Temného případu | Video:
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Člen ostrahy ve škole v Číně zaútočil nožem na žáky, několik desítek dětí je zraněno

Příslušník ostrahy ve čtvrtek ráno na vesnické základní škole v jihočínské provincii Kuang-si nožem poranil na 40 lidí, převážně dětí. Vážná zranění při útoku utrpěli kromě jednoho z žáků také ředitel školy a další strážník, informovala agentura DPA.

Čínská státní média uvádí, že zraněno bylo nejméně 39 lidí. Místní vláda v okrese Kang-wu sdělila, že zraněno bylo 37 dětí a dva dospělí. Podle DPA bylo většině obětí kolem šesti let.

Útočníkem byl pravděpodobně člen ostrahy školy ve vesnici Wang-fu nedaleko města Wu-čou. K motivu činu není zatím nic známo. Přibližně padesátiletého podezřelého zadržela policie a odvedla ho z místa činu. Více než desítka sanitek odvezla poraněné děti do nemocnice. Některé tam dospělí odnesli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy